Miłość do biegania

Artur Stosik od 24 lat pracuje w Straży Miejskiej. Zawsze lubił spędzać czas aktywnie. Od lat z sukcesami startuje w maratonach i biegach ulicznych.

– Bieganie to moje hobby i miłość od czasów szkoły średniej. Przez wszystkie lata pracy zawodowej w starogardzkiej Straży Miejskiej biorę udział w biegach ulicznych oraz maratonach. Startuję w każdym Biegu Kociewskim i Szpęgawskim. Ścigam się nie tylko w Starogardzie, ale też w Gdańsku, Gdyni, Tczewie, Malborku, czy Skórczu – opowiada pan Artur.

Strażnik na koncie ma spore sukcesy. – Rok temu wygrałem kategorię wiekową podczas Triathlonu w Osiecznej. Dumny jestem też z wyniku, który osiągnąłem podczas 54. Biegu Westerplatte we wrześniu 2016 roku. 10 kilometrów przebiegłem w 41 minut i 7 sekund. Zająłem 187. miejsce, a zawodników było w sumie 4 000 – uśmiecha się Artur Stosik.

– Nasz kolega wyzwań się nie boi. Bieganie to jego ogromna pasja. Startuje przede wszystkim w dużych imprezach, ale w mniejszych też chętnie bierze udział. Wszyscy zawsze trzymamy za niego kciuki. Jesteśmy dumni, kiedy przywozi kolejne medale, a jak widać kolekcję ma już sporą – powiedziała Krystyna Kwidzińska-Kulas, zastępca komendanta Straży Miejskiej.

Część medali Artura Stosika

Przed panem Arturem kolejne starty. 20 kwietnia weźmie udział w Pielgrzymce Biegowej z Łodzi do Częstochowy. To impreza organizowana ku pamięci zmarłego, uwielbiającego biegi strażnika miejskiego. Przebiec trzeba będzie 130 km. Uczestnicy wyruszą punktualnie o godz. 4.00. Panu Arturowi w pokonaniu tej wymagającej trasy pomoże na pewno zaprojektowany specjalnie dla niego strój. Osobiście wręczył mu go prezydent Janusz Stankowiak. Z miejskim herbem i hasłem Starogardu Gdańskiego „Tu rodzą się gwiazdy” na piersi Artur Stosik na pewno zajmie wysoką lokatę.

Strój doda mu sił również 20 maja podczas biegu wokół jeziora Sumin, a potem w dniach 17-18 czerwca podczas Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support