Sala 215 – IV Przegląd Działań Tanecznych SCK

Wczytuję mapę...

Data/Czas
28.04.2019
17:00 - 18:00

Lokalizacja
Starogardzkie Centrum Kultury

Wstęp
wolny

Strona www
www.sck.art.pl


Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca – Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza na imprezę pn. „Sala 215 – IV Przegląd Działań Tanecznych SCK”. 28 kwietnia br. o godz. 17:00 na sali widowiskowej zaprezentują się uczestnicy zajęć tanecznych prowadzonych przez instruktorów i trenerów z SCK. Wstęp wolny.

Podczas wydarzenia publiczność zobaczy różnorodność tańca, które w ramach edukacji kulturalnej jest prowadzone w Starogardzkim Centrum Kultury. Zaprezentują się tancerki baletowe, pary trenujące taniec towarzyski oraz tancerze hip hop dance. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów z SCK, dzięki którym tancerze mogą się rozwijać w wielu technikach, podnosząc poziom swoich umiejętności. Tancerze wywodzący się ze Starogardzkiego Centrum Kultury doskonale radzą sobie na różnych przeglądach, turniejach i konkursach. Łączy ich sala nr 215, na której trenują i rozwijają swój kunszt.

Sala 215, inaczej sala baletowa lub sala lustrzana, mieści się na drugim piętrze w Starogardzkim Centrum Kultury. Właśnie tam od początku lat 90. odbywają się zajęcia z tańca. Na początku były to tylko kursy tańca towarzyskiego ale z czasem odbywały się tam treningi innych technik tanecznych.

29 kwietnia odbywa się Międzynarodowy Dzień Tańca – święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. „Sala 215. III Przegląd Działań Tanecznych”, organizowany przez Starogardzkie Centrum Kultury wpisuje się w obchody tego święta.

Impreza jest doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą SCK dla osób, które chciałyby zacząć przygodę z nauką tańca.

/SCK/

Sala 215 - IV Przegląd Działań Tanecznych SCK

Wydział Informacji Społecznej


tel.: 58 530 6061
wis@um.starogard.pl