Park Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim

Park Nowe Oblicze

Park Nowe Oblicze – atrakcja miejska zarówno dla mieszkańców jak i turystów – został wyróżniony jako „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2018”. W parku co roku pojawia się coś nowego, co uatrakcyjnia przestrzeń oferując mieszkańcom oraz turystom dodatkowe możliwości spędzania wolnego czasu.

park nowe oblicze

Ładne, przestronne i oświetlone alejki, wzdłuż których stoją oryginalne siedziska i ławeczki. Plac zabaw z wygodną wiatą i fontanną w kształcie kuli ziemskiej po środku. Siłownia pod chmurką.

Fontanna Park Nowe Oblicze Starogard Gdański
Fontanna Park Nowe Oblicze Starogard Gdański

Skatepark

Skatepark podzielony na pięć sekcji. Każda z nich składa się z mini ramp, poręczy i pochylni. Są banki, boxy, quoter turn, stairs z rail’em, jump stair z rail’em i wiele innych urządzeń. Wokół zieleń z rabatkami pełnymi kwiatów i ozdobnych krzewów oraz trawniki zachęcające do rodzinnych pikników. 

P.N.O.-Starogard-Gdanski

Murale w Parku Nowe Oblicze

14-16 września 2023 roku podczas wielkiego muzycznego wydarzenia „STG Fresh” 18 artystów graffiti/street art z całej Polski wspólnie tworzyło mural przy Parku Nowe Oblicze. Koncerty podczas „STG Fresh” odbyły się w ramach projektu informacyjno-profilaktycznego dotyczącego uzależnień od urządzeń ekranowych pod hasłem „Puść telefon – złap zajawkę”.

Relację z tego wydarzenia zobaczyć można tu: Puść telefon złap zajawkę

Mural Park Nowe Oblicze Starogard Gdański (1) Mural Park Nowe Oblicze Starogard Gdański (1) Mural Park Nowe Oblicze Starogard Gdański (2)

Park Nowe Oblicze w Starogardzie Gdańskim:

Koniecznie sprawdź także pozostałe sekcje naszej strony: