Policjanci i Strażacy Dzieciom. Otwarty Dzień Dziecka pełen atrakcji.

5 czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów oraz strażacy i policjanci ze Starogardu Gdańskiego zorganizowali otwarty dzień dziecka. Impreza odbyła się na placu przy ulicy Zblewskiej naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim. Wzorem poprzednich lat, tak i tym razem również nie zabrakło wielu ciekawych atrakcji.

W pierwszą niedzielę czerwca o godzinie 12.00 na placu przy ul. Zblewskiej w Starogardzie Gdańskim, naprzeciwko budynku komendy policji odbył się festyn z okazji obchodów Dnia Dziecka pn. „Policjanci i Strażacy Dzieciom”.

Na otwartym dniu dziecka pojawili się także Prezydent Miasta Janusz Stankowiak oraz Zastępca Prezydenta ds. Społecznych Maciej Kalinowski

Policjanci i strażacy przygotowali dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu wiele konkursów edukacyjno-profilaktycznych. Były gry, zabawy, dmuchańce oraz malowanie twarzy i zaplatanie warkoczy. Można było zobaczyć z bliska sprzęt, jaki na co dzień używają policjanci i strażacy. W ramach profilaktyki dla dorosłych każdy uczestnik festynu, dzięki specjalnym goglom, które zniekształcają widzenie, mógł zobaczyć, w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol lub narkotyki.

Miłośnicy kredek, kolorów i rysunku mogli wykazać się swoimi manualnymi umiejętnościami w konkursie plastycznym. Muzycznie atmosferę festynu wzbogaciły występy młodych i utalentowanych starogardzkich artystów.

Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl