Mundurowy Dzień Dziecka w Starogardzie Gdańskim

5 czerwca Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów wspólnie ze starogardzką Komendą Policji zorganizował dla dzieci i ich rodziców otwarty Dnia Dziecka. Impreza objęta patronatem prezydenta miasta przyciągnęła całe rodziny.

 

Z okazji Dnia Dziecka policjanci w całym kraju przygotowali wiele niespodzianek. Również w Starogardzie Gdańskim dzieci mogły porozmawiać z funkcjonariuszami o szczegółach ich codziennej służby, a także obejrzeć tresury psów służbowych czy sprzęt policyjny.

IMG_8357

Dużą atrakcją były zakupione przez Gminę Miejską Starogard Gdański  alko i narkogogle, które zniekształcają widzenie świata i ukazują szkodliwe działanie alkoholu na ludzkie zmysły.

-”czułem się bardzo dziwnie w tych goglach – opowiada mały Mateusz. -Zupełnie nie wiedziałem jak trafić piłeczką do pojemnika, bo wszystko było takie niewyraźne” – dodaje.

IMG_8410Okulary wypróbował również prezydent miasta Janusz Stankowiak i przyznał, że są one doskonałym narzędziem uświadamiającym najmłodszych o zagrożeniu płynącym z używek.

Oprócz malowania twarzy i różnorakich zabaw dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w miasteczku ruchu drogowego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także motocykle i radiowozy.

IMG_8242

-”taki festyn to bardzo fajna sprawa – komentuje uczestnik imprezy. Dzieciaki oprócz dobrej zabawy mogą się sporo dowiedzieć od funkcjonariuszy o ich pracy. Kto wie, może zainspiruje to niejednego malucha do pozostania w przyszłości policjantem”- zauważa.

Atmosferę obchodzonego święta wzbogaciły quizy na świeżym powietrzu, konkurs rysunkowy o tematyce policyjnej oraz muzyczne występy uczniów i absolwentów starogardzkich szkół.

Dzięki uprzejmości Ośrodka Jazdy Konnej i Hipoterapii „Patataj” z Sucumina, dzieci mogły również przejechać się na klaczy o imieniu Sitka oraz na kucu Gaja.

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl