Pełnia dziecięcej radości

Przez cały weekend od 31 maja do 2 czerwca Starogard Gdański we władanie przejęły dzieci. Najmłodsi mieszkańcy miasta nie nudzili się ani przez chwilę, bo atrakcji było naprawdę wiele.

W piątek Dzień Dziecka zorganizował Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Reymonta. Na milusińskich czekały gry, zabawy, wata cukrowa oraz przedstawienie „Jaś i Małgosia” w wykonaniu Teatr Młodego Widza z ODK.

1 czerwca mnóstwo atrakcji przygotował Caritas Diecezji Pelplińskiej. Na scenie przed Starogardzkim Centrum Kultury występowały starogardzkie przedszkolaki oraz zespół z parafii Miłosierdzia Bożego. Imprezę oficjalnie otworzyli naczelnik Wydziału Informacji Społecznej Urzędu Miasta Renata Połomska, dyrektor SCK Ewa Roman oraz ks. Grzegorz Weis.

Oficjalne otwarcie Dnia Dziecka z Caritasem.

– Dzisiaj wszystkie dzieci mają swoje święto. Korzystajcie więc z niego w pełni. Życzę udanej zabawy zarówno tutaj pod sceną, jak i w Parku Nowe Oblicze, gdzie znalazło się mnóstwo stoisk z pamiątkami, przygotowanymi specjalnie dla Was warsztatami oraz oczywiście słodkościami – powiedziała Renata Połomska. Dzieci i rodziców pobłogosławił biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej ks. Arkadiusz Okrój. Imprezę prowadzili Jan Radzewicz i Michał Hinc.

Wydział Informacji Społecznej Urzędu Miasta 1 czerwca rozdawał dzieciom balony i cukierki.

Miejska Biblioteka Publiczna nie zapomniała o najmłodszych czytelnikach, którym zaoferowała wspólne czytanie, gry i zabawy.

Dla tych, którzy wolą ruch na świeżym powietrzu nie lada gratką był, zorganizowany przez Starogardzki Klub Karate Tradycyjnego, Sportowy Dzień Dziecka. – Przygotowaliśmy wiele stoisk, na których dzieci mogły poznać różne rodzaje aktywności. Pokazy i zajęcia zaproponowały kluby sportowe, bractwo rycerskie i organizacje, które na co dzień pracują z dziećmi. W Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby odbył się Otwarty Puchar Starogardu w karate tradycyjnym. Zgłosiło się wielu uczestników. Poza tym nie zabrakło dmuchańców, waty cukrowej i innych ukochanych przez dzieci pyszności – mówiła organizatorka wydarzenia Sandra Domachowska.

Od lewej: Sandra Domachowska i Dorota Bury podczas Sportowego Dnia Dziecka.

Niedziela, 2 czerwca, była pełna atrakcji dla małych miłośników służb mundurowych. Policjanci i strażacy przygotowali dla dzieci oraz młodzieży wiele konkursów edukacyjno-profilaktycznych, quizów i zabaw. Można było z bliska zobaczyć sprzęt, jakiego na co dzień używają strażnicy porządku i bezpieczeństwa. Każdy uczestnik festynu, dzięki specjalnym goglom, które zniekształcają widzenie, mógł zobaczyć, w jaki sposób na nasze zmysły działa alkohol lub narkotyki. O muzyczną stronę festynu zadbał zespół „Czarna Nuta”.

Fot. ODK/WIS/Joanna Rogaczewska/Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl