Z myślą o seniorach

8 sierpnia podczas XIV posiedzenia Rady Seniorów Gminy Miejskiej Starogard Gdański w ręce seniorów oddany został praktyczny informator z myślą właśnie o nich.

Publikacja „Przyjazny Starogard dla Seniorów” powstała z inicjatywy starogardzkiej Rady Seniorów. Zawiera informacje dotyczące spraw osób starszych. Dowiedzą się z niego m. in. o swoich uprawnieniach i przywilejach, ale przede wszystkim o możliwościach jakie niosą instytucje działające w naszym mieście.

Oferta Miasta Starogard Gdański skierowana do osób starszych jest bogata. Instytucje takie, jak: Uniwersytet III Wieku; Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów; Starogardzkie Centrum Kultury; Ośrodek Sportu i Rekreacji; Miejska Biblioteka Publiczna; Muzeum Ziemi Kociewskiej, czy Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kociewie” oferują wiele możliwości spędzania czasu, edukacji i rekreacji.

– Jestem bardzo zadowolona z tego, że dzisiaj na Państwa ręce mogę przekazać to vademecum. Informator został opracowany tak, aby korzystanie z niego było intuicyjne. Wydany jest w bardzo przejrzysty sposób. Działy tematyczne zaznaczone są kolorami, a treści w nim zawarte to konkretny i spójny przekaz – mówi Anna Kochanowska z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

– Ponadto w informatorze znalazły się treści dotyczące zdrowia i opieki oraz ulg, zniżek, a także niezbędnik teleadresowy – dodaje Anna Kochanowska.

Starogardzkiej Radzie Seniorów inicjatywy pogratulował prezydent miasta Janusz Stankowiak oraz jego zastępca ds. społecznych Maciej Kalinowski. Zarówno oni, jak i Rada Seniorów liczą, iż informator będzie pomocną lekturą, a nasi seniorzy będą często do niego zaglądać.

Tutaj można zobaczyć wersję elektroniczną:

Fot. Małgorzata Rogala