W czerwcu walczymy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

W czerwcu Starogard po raz czwarty powalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Do rywalizacji w tym roku przystąpiły 62 miasta prezydenckie z całej Polski.

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny ruszył oficjalny trening, który zakończył się 21 maja. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków naszego miasta udało nam się zająć 11 miejsce. To była jednak tylko rozgrzewka, bo start o zaszczytny tytuł rozpoczyna się 1 czerwca i potrwa cały miesiąc.

Przystąpić do akcji i włączyć się w walkę o puchar dla Starogardu mogą wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczami telefonu komórkowego. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości, zarejestrować się i wybrać dyscyplinę – jazda na rowerze lub kolarstwo. Pamiętajmy aby z listy miast biorących udział w rywalizacji wybrać STAROGARD GDAŃSKI. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu!
Użytkownicy urządzeń Garmin, wystarczy że skonfigurują swoje urządzenia z aplikacją i kilometry będą już naliczać się automatycznie, bez konieczności włączania aplikacji przed każdą rowerową wycieczką.
Na 3 najlepszych rowerzystów i 3 najlepsze rowerzystki, które w czerwcu przejadą najwięcej kilometrów dla naszego miasta czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez naszych Sponsorów.
W tym roku w akcję włączyły się ponownie Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz TBS Ziemi Kociewskiej i klub Neptun Gym Fitness.

Nagradzamy aktywnych:

Nagradzać będziemy w dwóch kategoriach kobiet i mężczyzn.
I miejsca
-voucher na zakupy o wartości 800 zł, ufundowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz karnet 10 wejść do klubu Neptun Gym Fitness.
II miejsca
-voucher na zakupy o wartości 700 zł ufundowany przez Polpharmę
III miejsca
-voucher na zakupy o wartości 500 zł ufundowany przez TBS

Każdy ze zwycięzców na podium otrzyma również niespodzianki od Urzędu Miasta. Aby szanse na nagrody miały również osoby, które pokonują mniejsze dystanse w czasie trwania rywalizacji będziemy organizować dodatkowe zabawy.

Zapraszamy na naszą rowerową grupę na FB, gdzie będzie można włączyć się do konkursów: https://www.facebook.com/groups/701249954224197

Stwórz swoją grupę

Zbierać kilometry dla Starogardu można również w grupach, które możemy tworzyć na potrzeby uczestników. Wystarczy wysłać jej nazwę na adres wis@um.starogard.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia utworzymy ją w aplikacji Aktywne Miasta.
Zachęcamy również do dołączenia na FB grupę Starogard Gdański – Rowerowa Stolica Polski gdzie na bieżąco śledzimy poczynania naszych rowerzystów i motywujemy się wzajemnie.
W ubiegłym roku w samym tylko treningu wzięły udział 53 miasta. W ciągu dwóch miesięcy 15 tys. użytkowników wykręciło 2,3 mln km. Natomiast w zeszłorocznym Pucharze Rowerowej Stolicy Polski kilometry przejechane przez naszych rowerzystów pomogły nam zająć 11 miejsce.

Poznaj zwycięzców ubiegłorocznej rywalizacji: Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022