Podsumowanie Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Z końcem czerwca zakończyliśmy walkę o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zaciekle rywalizowali w niej rowerzyści z 56 miast. Przejechane kilometry dla Starogardu pomogły nam zająć w tym roku 11 miejsce.

20 lipca prezydent Janusz Stankowiak podziękował i wręczył nagrody najbardziej aktywnym uczestnikom, którzy kręcili kilometry dla Starogardu. O Puchar Rowerowej Stolicy Polski walczyliśmy po raz trzeci.
Dla naszego miasta na dwóch kółkach jeździło 812 osób, które łącznie przejechały 117.779,57 km. Tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny dystans o ponad 45.000 km.
Dla porównania w poprzedniej edycji zajęliśmy 13 miejsce a na rowery wsiadło wtedy około 310 osób, które uruchomiły aplikację Aktywne Miasta.

Najlepsi z najlepszych

W tegorocznej edycji, wśród pań najwięcej kilometrów nakręciły:
Iwona Jurkiewicz-Pisarska 1538 km – I miejsce
Magdalena Wolszlegier  1247 km – II miejsce
Monika Kurkowska-Firyn 1094 km – III miejsce

Najlepsi okazali się panowie:

Piotr Krzemiński 4376 km – I miejsce
Janusz Byczyński 4287 km – II miejsce
Łukasz Kowalewski 2953 km – III miejsce

-Jestem pod wielkim wrażeniem Państwa wyników. Przejechać tak wiele kilometrów w ciągu miesiąca to nie lada wyzwanie. Dziękuję za Wasze zaangażowanie. Wierzę, że w kolejnych edycjach z taką rzeszą rowerzystów uda nam się zdobyć Puchar Rowerowej Stolicy Polski – powiedział podczas spotkania z najlepszymi cyklistami Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

O swojej pasji do dwóch kółek opowiadali zwycięzcy tegorocznej edycji. 

Fundatorami nagród dla zwycięzców były Zakłady Farmaceutyczne Polpharma, Iglotex, Salony Rowerowe Kross szprychy.com oraz Miasto Starogard Gdański.

I miejsca
-bon na zakupy do sklepu Martes o wartości 900 zł, ufundowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma
-bon na zakupy w Salonie Rowerowym Kross o wartości 200 zł

II miejsca
-bon na zakupy do sklepu Martes o wartości 600 zł ufundowany przez Polpharmę
-bon na zakupy w Salonie Rowerowym Kross o wartości 150 zł

III miejsca
-bon na zakupy do sklepu Nike o wartości 500 zł ufundowany przez Iglotex
-bon na zakupy w Salonie Rowerowym Kross o wartości 100 zł

Kilka statystyk

W IV ogólnopolskiej edycji Pucharu Rowerowej Stolicy Polski wzięło udział ponad 48 tys. rowerzystek i rowerzystów, którzy w sumie pokonali 8,4 mln kilometrów. Organizatorem i pomysłodawcą akcji, który sprawił, że cała Polska wsiadła na rowery jest miasto Bydgoszcz. W tym najbardziej rowerowym miastem okazała się Biała Podlaska. To do niej trafił tegoroczny Puchar. Nasi cykliści dzielnie walczyli o każdy kilometr a pierwszy rowerowy rajd wyruszył już po północy 1 czerwca. Zainicjowała go rowerowa grupa „Schizole na bajkach”.
W poprzednich latach zajmowaliśmy kolejno 5. pozycję (na 43 miasta) i 13. pozycję na 53 miasta. Oznacza to, że nie brakuje w naszym mieście rowerowych pasjonatów.
Wśród tegorocznych nagrodzonych były 3 osoby, (pani Magdalena, panowie Piotr i Łukasz), które w zeszłym roku również zostali laureatami Pucharu RSP.

Przypominamy też, że aplikacja Aktywne Miasta jest całoroczna i można rejestrować na niej nie tylko rowerowe aktywności.
Organizator zaprasza też do zabawy pod nazwą „Aktywne Wakacje”. Każdego tygodnia za pokonanie dedykowanego danej aktywności dystansu z użyciem aplikacji, macie szansę zdobyć specjalne nagrody. Szczegóły: https://aktywne.miasta.pl/news/598/wakacyjnewyzwaniedlaaktywnych

Zachęcamy do utrzymania rowerowych aktywności. W końcu kolejny Puchar… już za niespełna rok. A motywujemy Was na naszej grupie: https://www.facebook.com/groups/701249954224197

Zdjęcie główne od lewej: Łukasz Kowalewski, Magdalena Wolszlegier, Piotr Krzemiński, prezydent miasta Janusz Stankowiak, Iwona Jurkiewicz-Pisarska, Janusz Byczyński, Kinga Kurkowska (w zastępstwie Moniki Kurkowskiej Firyn).

Fot. Małgorzata Rogala