Starogard Gdański w pierwszej dziesiątce „Pereł Samorządu 2016”

Dziennik Gazeta Prawna jak co roku wręczył nagrody najlepszym gminom i miastom oraz ich włodarzom. 24 maja na uroczystej gali w warszawskim Teatrze Kamienica wyróżniono także Starogard Gdański w kategorii: Miasto do 100 tys. mieszkańców.

Starogard Gdański znalazł się w pierwszej dziesiątce najwyżej ocenionych samorządów pod względem realizacji misji publicznej. 24 maja br. na uroczystej gali w warszawskim Teatrze Kamienica prezydent Janusz Stankowiak odebrał wyróżnienie „Perły Samorządu 2016”. Starogard uznano za miasto, które sprzyja rozwojowi społeczności lokalnej i zapewnia jej godne warunki życia.

-Każde wyróżnienie cieszy, ale to jest szczególne – powiedział prezydent Janusz Stankowiak. -Niezależni eksperci dokonali analizy rozwoju poszczególnych samorządów w 2015 roku, co zaowocowało opracowaniem rankingu najlepszych z nich. Cieszę się, że Starogard Gdański uplasował się w pierwszej dziesiątce i otrzymał wyróżnienie. To kolejny powód do dumy dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Przechodzimy swoistą pozytywną metamorfozę i w Polsce to dostrzegają – stwierdził prezydent.

Najlepszych wybrano w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska, miasto do 100 tys. mieszkańców oraz miasto powyżej 100 tys. mieszkańców. Starogard wyróżniono w kategorii miasto do 100 tys. mieszkańców.

Celem rankingu było zbadanie, jakim menedżerem i liderem jest włodarz oraz na ile korzysta on z potencjału swoich pracowników i mieszkańców. Doceniono te samorządy, których sukcesy przekładają się na polepszenie życia mieszkańców czy zwiększenie jakości obsługi urzędu.

Cały ranking tutaj: 2558001-dgp-2016-05-25-samorzad-i-administracja