Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Dołącz do zabawy, kręć kilometry dla miasta i wygrywaj nagrody!

Już po raz piąty Starogard Gdański przystąpi do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tradycyjnie przez cały czerwiec będziemy kręcić kilometry dla Starogardu. Miasto, które zdobędzie ich najwięcej otrzyma Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

21 maja był ostatnim dniem dwumiesięcznej rowerowej rozgrzewki przed czerwcową walką o Puchar. Na 46 miast biorących udział w treningu, Starogard zajął 12 miejsce. Nasi rowerzyści przejechali w czasie dwóch miesięcy ponad 82.000 kilometrów.

W czerwcu, wszystkie miasta mają równe szanse, ponieważ przejechane kilometry, są przeliczane na punkty uwzględniające liczbę mieszkańców. Aby włączyć się do akcji należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, która rejestruje trasy i ich długości. Następnie wybieramy zakładkę „Trening RSP dla miast” oraz dyscyplinę jazda na rowerze lub kolarstwo a z listy miast biorących udział w rywalizacji wybieramy Starogard Gdański. Kiedy już wsiądziemy na rower, włączmy aplikację i kręćmy kilometry dla Starogardu.

Aplikacja działa na terenie całego świata i kręcić kilometry dla wybranego miasta można w dowolnym miejscu. Zachęcamy więc, aby do zabawy włączyli się nie tylko mieszkańcy, ale też sympatycy Starogardu Gdańskiego. Użytkownicy urządzeń Garmin, wystarczy że skonfigurują swoje urządzenia z aplikacją i kilometry będą już naliczać się automatycznie, bez konieczności włączania aplikacji przed każdą rowerową wycieczką.

Zbierać kilometry dla Starogardu można również w grupach, które możemy tworzyć na potrzeby uczestników. Wystarczy wysłać jej nazwę na adres wis@um.starogard.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia utworzymy ją w aplikacji Aktywne Miasta.

Zapraszamy na naszą FB grupę

Na naszej FB grupie Starogard Gdański – Rowerowa Stolica Polski będziemy organizować konkursy, aby jeszcze bardziej zmotywować rowerzystów do walki o Puchar dla Starogardu i aby szanse na niespodzianki miały również osoby pokonujące mniejsze dystanse.

Nagrody dla najlepszych!

Na 3 najlepszych rowerzystów i 3 najlepsze rowerzystki, które w czerwcu przejadą najwięcej kilometrów dla naszego miasta czekają atrakcyjne nagrody. Bony podarunkowe na zakupy do sklepu sportowego o wartości 600 zł, 500 zł i 400 zł oraz aromatyzery ultradźwiękowe. Ich fundatorami są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma oraz firma Sharp. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają zestawy sportowych upominków. Wydarzeniu patronuje Stowarzyszenie Rekord.

Nagroda specjalna

Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek! Hybrydowy rower elektryczny dla osoby, która przejedzie najwięcej kilometrów ufundowała firma Sharp.

Bezpośrednie linki do pobrania aplikacji:

Android: Google Play
iOS: App Store

Zachęcamy wszystkich do sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy.

Regulamin

Regulamin nagrody specjalnej w konkursie „Puchar Rowerowej Stolicy Polski” w Starogardzie Gdańskim