Dowiedz się więcej – II Kociewski Festiwal Nauki

Fundację Rozwoju Edukacji i Społeczności Lokalnych „In Fortes” zaprasza dzieci i młodzież oraz mieszkańców powiatu starogardzkiego do udziału w II Kociewskim Festiwalu Nauki. Festiwal jest dwudniową imprezą popularno-naukową. Odbędzie się w dniach 4-5 października w starogardzkich szkołach i instytucjach: Policji, Nadleśnictwie, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Ziemi Kociewskiej, Ognisku Pracy Pozaszkolnej, Starogardzkim Centrum Kultury i Sanepidzie.

W pierwszym dniu Festiwalu Nauki zaprezentowane zostaną nauki matematyczno-przyrodnicze, w drugim – nauki społeczne. Jego celem jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w atrakcyjnej formie. Proponowane zajęcia mają rozwinąć u uczestników ciekawości świata i radości z jego poznawania oraz popularyzować osiągnięcia naukowe, edukacyjne, artystyczne, sportowych i technologiczne.

– Chcielibyśmy zwrócić uwagę uczestnikom Festiwalu na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach i instytucjach naukowych – mówi Marek Ejsmond z Fundacji „In Forest”. – Pragniemy udowodnić, że nauka nie zamyka się jedynie w księgach i teoriach naukowych, lecz można ją połączyć z ciekawą zabawą.

Udział we wszystkich imprezach festiwalowych jest bezpłatny.

Program Festiwalu Nauki Program KFN 2017

Festiwal organizowany jest przy współudziale finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Powiatu Starogardzkiego, Gminy Miejskiej Starogard Gdański i Gminy Wiejskiej Starogard Gdański. Honorowy patronat nad imprezą objął, Starosta Starogardzki, Prezydent Miasta Starogard Gdański, Wójt Gminy Starogard Gdański. Wyłącznym partnerem merytorycznym Kociewskiego Festiwalu Nauki jest Uniwersytet Gdański. Partnerem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Bałtycki”.

 

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl