Projekt „TaMa” – dla młodych i przyszłych rodziców. Zapraszamy 20 kwietnia.

Projekt TaMa skierowany jest do młodych i przyszłych rodziców ze Starogardu Gdańskiego. Jego głównym celem wzmocnienie i poprawa kompetencji opiekuńczych i wychowawczych młodych rodziców oraz edukacja na rzecz wychowania bez przemocy.

Realizowany od 1 kwietnia do 31 grudnia 2016 roku.

To druga edycja projektu, który jest współfinansowany przez Gminę Miejską Starogard Gdański. W tegorocznej edycji zajęcia warsztatowe odbywać się będą w dwóch turach. Pierwsza, skierowana do przyszłych rodziców, od kwietnia do lipca 2016 r., druga podnosząca ich kompetencje, od września do grudnia 2016 r.

W tegorocznej edycji proponujemy uczestnikom warsztaty, uzupełniające wiedzę na temat przebiegu porodu, połogu i rozwoju małego dziecka, jak również podnoszące umiejętności z zakresu radzenia sobie z emocjami, szczególnie z atakami złości, uczące szacunku wobec drugiego (małego) człowieka, podkreślające rolę bliskości i akceptacji. Uczestnicy dowiedzą się także, w jaki sposób zadbać o dietę kobiety w czasie ciąży, karmienia, jak również małego dziecka i dziecka szkolnego. Zastanowimy się, np. czy klaps to przemoc, jak stawiać granice i dbać o skuteczną komunikację w rodzinie oraz w jaki sposób zadbać o relację z dzieckiem, tak aby np. tablet czy telefon komórkowy nie był jego jedynym kompanem zabaw. Zajęcia poprowadzą koordynatorki projektu z pedagogicznym i psychologicznym wykształceniem oraz zaproszeni goście: położna, dietetyczka, prawniczka, pedagożka.

Pierwsze spotkanie odbędzie się już 20 kwietnia 2016 roku o godz. 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Początek Nowego , ul. Mickiewicza 9, pokój 203 (II piętro). Udział w projekcie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych rodziców do udziału w inicjatywie. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na profilu facebookowym pod adresem: https://www.facebook.com/TaMaProjekt/?fref=ts lub wpisując nazwę projektu TaMa.

Projekt współfinansowany przez Gminę Miejską Starogard Gdański

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl