Starogard Gdański – Kampania edukacyjna „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”.

Wzmagający się ruch samochodowy na autostradach skutkuje coraz częstszym zjawiskiem postoju pojazdów na pasie awaryjnym z powodu ich uszkodzenia. W związku z tym, policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku, wspólnie z operatorem Autostrady A-1, przeprowadzą w dniach 14 i 15 stycznia br. działania profilaktyczne dotyczące sygnalizowania postoju pojazdów na autostradach i drogach ekspresowych.

W związku ze stale rosnącym ruchem kołowym na autostradach, policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku wraz z operatorem autostrady A-1 zaplanowali kampanię edukacyjną, uświadamiającą kierowcom, jak ważne jest prawidłowe oznaczenie pojazdu podczas postoju na autostradach i drogach ekspresowych.

Akcja zostanie przeprowadzona na drogach dojazdowych i przy bramkach wyjazdowych z autostrady A-1 na terenie Komend Powiatowych w Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Tczewie. Funkcjonariusze będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz uświadamiać kierowców co do przepisów o oznakowywaniu postoju pojazdów na autostradach i drogach ekspresowych. Ci, którzy pomyślnie przejdą kontrolę drogową, zostaną nagrodzeni upominkiem.

Aspekt właściwego oznakowania postoju pojazdu na drodze jest często lekceważony przez kierowców, co ze względu na wysokie prędkości samochodów, jest szczególnie niebezpieczne na autostradach i drogach ekspresowych.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl