Powrót Starogardu do Macierzy – zaproszenie na uroczystość

29 stycznia br. w Starogardzie Gdańskim odbędą się uroczystości upamiętniające 96.rocznicę powrotu miasta do Macierzy. Przyłączenie Starogardu do ziem polskich było jednym z wielu wydarzeń wielkiego procesu powrotu Pomorza Gdańskiego do Polski, które rozpoczęło się latem 1919 roku. Święto ma charakter uniwersalny.

W piątek 29 stycznia o godz. 11:50 uczestnicy uroczystości i poczty sztandarowe zbierają się przy Pomniku Niepodległości, ul. Paderewskiego. O godz. 12.00 odbędą się okolicznościowe wystąpienie oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

Kolejne uroczystości odbędą się 31 stycznia 2016 r. w Kościele pw. św. Mateusza, gdzie o godz. 10:00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców . Zbiórka uczestników uroczystości i pocztów sztandarowych przed Kościołem o godz. 9:50

Na obchody zapraszają: Jarosław Czyżewski – przewodniczący Rady Miasta Starogard Gd, Janusz Stankowiak – prezydent miasta oraz Mirosław Kalkowski – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej.

Tego dnia tradycyjnie w kinie „Sokół” odbędzie się również wręczenie Wierzyczanek- nagród prezydenta miasta za osiągnięcia w roku 2015 w dziedzinie kultury, gospodarki, inicjatyw społecznych. Początek uroczystości o godz. 18.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl