Mammobus po raz kolejny w Starogardzie Gdańskim

4 czerwca 2016 r. (w godzinach 9.00 – 16.00) w Starogardzie Gdańskim przy sklepie NETTO na ulicy Lubichowskiej stanie mammobus. Panie w wieku 40 – 49 lat, 50 – 69 lat oraz 70 – 75 lat będą mogły zrobić sobie bezpłatne badania mammograficzne, które wykona firma LUX MED. Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Panie w wieku 40 – 49 lat, 50 – 69 lat oraz 70 – 75 lat, które planują wykonać badanie prosi się o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44. Call Center czynne jest 6 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00, natomiast w sobotę w godzinach 9.00 – 18.00.

Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, należy przynieść ze sobą skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Więcej informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl