Maskotka Miejska Starogardu Gdańskiego

Maskotka Miejska Gwiazdek

Gwiazdek to uśmiechnięta żółta gwiazda w niebieskiej koszulce polo. Kształt maskotki i imię Gwiazdek są bezpośrednio związane ze Starogardem Gdańskim. Nawiązują bowiem do hasła przewodniego miasta Starogardu Gdańskiego, które brzmi: „Tu rodzą się gwiazdy”. I rzeczywiście ze Stolicy Kociewia pochodzi wielu odnoszących sukcesy w kraju i na świecie ludzi kultury, sportu, czy polityki. Są to między innymi Kazimierz Deyna, Oktawia Nowacka, Paweł Papke, czy Ania Szarmach.

Gwiazdek to najnowszy symbol naszego miasta. Starogardzką maskotką został w sierpniu 2021 roku, po oficjalnym przedstawieniu przez Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka podczas Dni Starogardu Gdańskiego 2021.

gwiazdek 3

Od tamtej chwili Gwiazdek stał się ulubieńcem najmłodszych mieszkańców Starogardu Gdańskiego i na stałe zagościł na różnego rodzaju wydarzeniach miejskich.

gwiazdek 2

Kolejnymi elementami atrakcyjnymi zarówno dla mieszkańców jak i turystów, które pojawiły się w mieście są mosiężne figurki miejskie przedstawiające postać maskotki Gwiazdka. Tym samym Starogard Gdański zyskał nowe, ciekawe atrakcje turystyczne.

Gwiazdki Starogard Gdański

Sprawdź gdzie w mieście szukać figurek miejskich Gwiazdka i co ciekawego mają one do opowiedzenia:

  1. Gwiazdek Podróżnik
  2. Gwiazdek Wędkarz
  3. Gwiazdek Leśnik
  4. Gwiazdek Bulwarek