Pobiegli w 39. Biegu Szpęgawskim z AQ

W 39. Biegu Szpegawskim z AQ, który odbył się 2 kwietnia, 5 kilometrową trasę pokonało 574 zawodników. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował również dedykowany młodzieży bieg na milę, na którego starcie stanęło 51 młodych sportowców.

Tradycyjnie tuż przed startem honorowym, delegacje samorządowców, instytucji oraz zawodników aby upamiętnić ofiary zbrodni, złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem w Lesie Szpęgawskim.

Radna Rady Miasta Anna Gdaniec, prezydent miasta Janusz Stankowiak i radny Rady Miasta Jarosław Janaszek składają wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym zbrodnię ofiar w Lesie Szpęgawskim.
Od lewej: radna Rady Miasta Anna Gdaniec, prezydent miasta Janusz Stankowiak i radny Rady Miasta Jarosław Janaszek

Punktualnie o godzinie 10:00 z ulicy Chojnickiej wystartował bieg na milę z AMS- na dystansie 1,6 kilometra. Udział wzięli w nim uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. Na starcie biegu stanęło 51 młodych sportowców.

O godzinie 12:00 na starcie biegu głównego stanęło 574 zawodników, którzy po raz kolejny pobiegli atestowaną trasą na dystansie 5 kilometrów. Czołówkę biegaczy prowadził Raman Adamovich i utrzymując przewagę do samego końca ukończył bieg jako pierwszy z czasem 14:26;75. Drugim zawodnikiem na mecie był Bogdan Semenowych z czasem 14:33:78 a trzecim Mateusz Niemczyk uzyskując wynik 14:47;92.
Wśród kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Marta Łagownik z wynikiem 16:18;63. Druga na mecie pojawiła się Natalia Semenovych z czasem 16:25;20, a trzecia Sviatlana Sanko uzyskując wynik 16:35;56.

Zawodnicy pozują do zdjęcia po zakończonym biegu.
W biegu głównym udział wzięło 574 zawodników.