Budowa hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim

Projekt „Budowa hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim”

Celem projektu jest wybudowanie pełnowymiarowej sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej Nr 8 w Starogardzie Gdańskim, siłowni, zaplecza higieniczno-sportowego oraz remont istniejącej sali, która jest częścią większej inwestycji – rozbudowy szkoły. Inwestycja pozwoli na większy rozwój szkoły i stworzenie w przyszłości klas sportowych w priorytetowych dla miasta Starogard Gdański dyscyplinach sportu.

Opis projektu

Program Sportowa Polska – Rozwój Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2020

Zadanie inwestycyjne pod nazwą ”Budowa hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim”.

Powierzchnia nowo projektowanej, pełnowymiarowej sali gimnastycznej to 1092,35 m2. Dodatkowo wyremontowana zostanie istniejąca mała salka, a powierzchni 186,90 m2. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji siłownię i szatnie, łazienki spełniające wymogi sanitarne. Jedno z pomieszczeń sanitarnych przeznaczone będzie dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na parterze zaprojektowano trybuny składane, teleskopowe, z możliwością przesuwania ich, o łącznej powierzchni 38,34 m2. Natomiast na piętrze, na balkonie zaprojektowano trybuny stałe, żelbetowe z siedziskami, o łącznej powierzchni 142,48 m2.

Realizacja inwestycji ma na celu umożliwienie korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne, poprawę warunków prowadzenia zajęć wychowania fizycznego, a także warunków treningowych szkolnych klubów sportowych, czy sekcji, a także zwiększenie dostępności obiektów sportowych dla ogółu mieszkańców miasta.

Podział kosztów:

Całkowite koszty projektu: 11 742 345,44 zł

Dofinansowanie: 2 257 300,00 zł Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej

5 000 000,00 zł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Jednostka realizująca

Gmina Miejska Starogard Gdański

Źródło finansowania

Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

Stan realizacji

Projekt zakończony.