Posprzątaliśmy Starogard

Przedstawiciele siedmiu przedszkoli, sześciu szkół podstawowych oraz Urzędu Miasta Starogard Gdański i Centrum Usług Wspólnych Gminy Miejskiej 20 września posprzątali miasto. Akcja „Sprzątanie Świata” odbyła się już po raz 26. W tym roku przyświecało jej hasło „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY!”.

Nikogo nie zachwyca widok porozrzucanych papierków, szklanych i plastikowych butelek czy niedopałków. Wolimy, gdy wokół panuje ład i porządek. W przedostatni piątek września najmłodsi mieszkańcy miasta oraz urzędnicy wzięli sprawę w swoje ręce. Wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci wyszli w teren. Przez wiele godzin zbierali śmieci z trawników, ulic, chodników, placów i skwerów. W ten sposób Starogard Gdański przyłączył się do corocznej, organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia akcji „Sprzątanie Świata”.

– Takie działania są potrzebne. Cieszę się, że mogłam dzisiaj sama zadbać o to, by w najbliższej okolicy było czysto. Przy okazji oddychamy świeżym powietrzem i dobrze się bawimy. Znalazłam sporo papierków i butelek. Szkoda, że niektórzy zapominają o tym, że takich rzeczy nie rzuca się na trawniki – mówiła Alicja z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 „Miś Uszatek”.

Dzieci porządkowały głównie okolice swoich przedszkoli czy szkół. Przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Centrum Usług Wspólnych podzielili się na dwie grupy. Jedna sprzątała ścieżkę spacerową doliny Wierzycy, a druga teren Piekiełek.

Z roku na rok ludzie produkują coraz więcej śmieci. Jeśli każdy zaangażuje się i zadba chociażby tylko o swoją ulicę czy osiedle wszyscy zyskamy. Przecież to jak wygląda miasto zależy przede wszystkim od nas.

Fot. Małgorzata Rogala oraz Wydział Ochrony Środowiska

Małgorzata Rogala

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl