Życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

24 sierpnia, Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości. Dzień ten upamiętnia uchwalenie Deklaracji Niepodległości w 1991 r. Jako pierwsze niepodległość tego kraju uznały Polska i Kanada. Dzisiaj, tj. 24 sierpnia 2023 roku mija też 547. dzień bestialskiej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, na którą nie ma naszej zgody. Dlatego z całego serca życzymy naszym wschodnim sąsiadom siły i determinacji w walce o wolność i niezależność. Szczególne życzenia z tej okazji w imieniu mieszkańców Starogardu Gdańskiego Prezydent Miasta Janusz Stankowiak przesłał Merowi miasta partnerskiego Borysław Igorowi Jaworskiemu.

Z okazji 32.rocznicy Dnia Niepodległości Ukrainy w imieniu mieszkańców Starogardu Gdańskiego życzę Wam Drodzy Przyjaciele siły i determinacji. Bądźcie wytrwali i nie ustawajcie w walce o Waszą niezależność i niepodległość. Wasze męstwo i odwagę podziwia cały świat – to Ukraina z wielkim poświęceniem broni dziś demokratycznych wartości i ideałów!

Te dwa dni, które spędziliśmy z Wami niedawno w Borysławiu pozwoliły nam doświadczyć Waszej codzienności. W uszach brzmią jeszcze syreny alarmowe, a przed oczami mamy obraz wojny, zniszczeń i okrucieństwa, które spadają na Wasz piękny kraj i jego mieszkańców. Tym bardziej nie ustaniemy w naszych staraniach i wspieraniu Waszego Narodu. Wierzymy w Wasze zwycięstwo! Wierzymy, że wolna Ukraina, obudowana ze zniszczeń, będzie cieszyć się dobrobytem w europejskiej wspólnocie. Tego życzymy Wam z całego serca w tym ważnym dla Was dniu. Pamiętajcie, że zawsze możecie na nas liczyć.

Niech żyje wolna i niepodległa Ukraina!

Z wyrazami szacunku

Janusz Stankowiak – Prezydent Miasta Starogard Gdański