Zwyciężyli i zagrają w Deyna Cup Junior

Escola Futbol z Pruszcza Gdańskiego i Mały Jeziorak z Iławy zagrają w Międzynarodowym Turnieju Deyna Cup Junior 2019 w sierpniu tego roku. Oba zespoły wygrały polskie eliminacje do turnieju, które odbyły się 25-26 maja w Starogardzie Gdańskim.

Międzynarodowy Turniej Deyna Junior Cup 2019 to znana marka nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Od lat cieszy się uznaniem w środowisku piłkarskim. Nic więc dziwnego, że w organizowanych przez KS Beniaminek 03 eliminacjach do Turnieju o prawo startu w nim walczyły aż 43 drużyny z polskich klubów sportowych. Przez dwa dni 25 i 26 maja przez Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny przewinęło się ponad 500 młodych piłkarzy. Przyjechali do Starogardu z całej Polski m.in. Łodzi, Poznania, Solca Kujawskiego, Bydgoszczy, Elbląga, Słupska, Lęborka, Iławy, Gdańska, Kartuz, Pruszcza Gdańskiego i Tczewa. Eliminacje rozegrano w dwóch rocznikach. W sobotę zagrali piłkarze z rocznika 2009 a w niedzielę z 2010. Każdego dnia na stadionie można było obejrzeć blisko 100 meczów. Stawka była wysoka, a mecze zacięte.

Ostatecznie w kategorii dziesięciolatków zwyciężyła drużyna z Pruszcza Gdańskiego – Escola Futbol. Pokonała CWZS Bydgoszcz (II miejsce), Błękitnych z Wejherowa (III miejsce) i Akademię Piłkarską REISSA z Poznania.

Drugiego dnia zawodów najlepsi wśród dziewięciolatków okazali się piłkarze z Iławy. Mały Jeziorak zwyciężył w roczniku 2010. Drugie miejsce zajął Gryf Słupsk, trzecie – Gwardia Koszalin, a czwarte – Lew Lębork.

Mały Jeziorak Iława

Zwycięskie drużyny 23-25 sierpnia zmierzą się z takimi światowymi markami jak AC Milan Manchester City Borussia DortmundFenerbahçe czy Borussia Mönchengladbach.

Starogardzianie z KS Beniaminek 03 uplasowali się na pozycjach 5-8. Jako, że są gospodarzami imprezy, mają gwarantowany start w Turnieju.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy udanego startu w Międzynarodowym Turnieju Deyna Cup Junior 2019!

fot Magdalena Dalecka

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl