ZooBajka Flyball Cup 2017

Już 2 kwietnia na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny po raz pierwszy w Starogardzie Gdańskim odbędą się Ogólnopolskie Wyścigi Psów – ZooBajka FLYBALL CUP 2017.

Wydarzenie ma charakter oficjalnych zawodów sportowych zgłoszonych w terminarzu Związku Flyball. Takie zawody organizowane są już od 25 lat. Zawsze gromadzą ogromną ilość uczestników i mieszkańców miast, w których się odbywają. W Starogardzie nie powinno być inaczej, tym bardziej, że Ogólnopolskie Wyścigi Psów na północy Polski odbędą się po raz pierwszy.

– Wstęp na zawody dla wszystkich kibiców jest oczywiście bezpłatny. Będzie to widowisko nie tylko sportowe, rozrywkowe, ale i edukacyjne – powiedziała współorganizator zawodów Jolanta Olszewska, właścicielka sklepu ZooBajka w Starogardzie Gdańskim. – Do dyspozycji mieszkańców będą konsultanci w zakresie profilaktyki pasożytów zewnętrznych (pchły, kleszcze) i wewnętrznych. W ramach imprezy będzie można zasięgnąć porad żywieniowych oraz dotyczących pielęgnacji sierści. Nie zapominamy też o naszym starogardzkim schronisku dla zwierząt – dodała Jolanta Olszewska.

Warto przyjść na zawody i obejrzeć rywalizację czworonogów. Na wszystkich czeka profesjonalny obiekt sportowy, masa dobrej zabawy, niezapomniany dreszczyk emocji, pyszne jedzenie oraz atrakcyjne nagrody. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Harmonogram zawodów zostanie zmodyfikowany po zamknięciu zgłoszeń. Na razie wygląda tak:
07:30 Rejestracja Flyball oraz mierzenie psów
07:45 Spotkanie Kapitanów Flyball
08:00 FLYBALL – Round Robin
09:30 Rejestracja Dogfrisbee
10:30 Time Trial
11:30 DogDartbee
12:30 FLYBALL – Double Elimination
14:30 Finały Time Trial oraz DogDartbee
15:30 Finał FLYBALL
16:30 Ceremonia zakończenia zawodów, rozdanie nagród

Pytania dotyczące zawodów prosimy kierować na adres e-mail: FractalFT@gmail.com lub przez wiadomość prywatną na http://Fractal Flyball Team.