Znowu znakomici. Stypendium i nagrody sportowe

Magdalena Lenz, Lucyna Petka oraz Dariusz Ossowski na swoich kontach sukcesów sportowych mają mnóstwo. Ostatnio dołożyli do tego kolejne, których 27 września pogratulował im prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Magdalena Lenz ze Stowarzyszenia TRI Starogard Gdański otrzymała od włodarza stypendium sportowe za zdobycie I miejsca w swojej kategorii wiekowej podczas Mistrzostw Europy AG Duathlon Standard. Odbyły się one w dniach 2 – 4 lipca 2021 r. w Targu Mures w Rumunii. Zorganizowane zostały przez Europe Triathlon Union. – Korzystając z okazji, pochwalę się, że dosłownie kilka dni temu w Poznaniu udało mi się zdobyć także Wicemistrzostwo Polski na dystansie średnim, czyli 1900 m pływania, 90 km jazdy na rowerze oraz 21,1 km biegu – powiedziała Magdalena Lenz.

Magdalena Lenz

Lucyna Petka ze Starogardzkiego Klubu Lekkoatletycznego Filippides odebrała z rąk Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka nagrodę sportową za zajęcie na 31. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters: II miejsca w biegu na 1500 m, II miejsca w biegu na 800 m oraz II miejsca w biegu na 5000 m w kategorii K45.

Lucyna Petka

Dariusz Ossowski, który również reprezentuje Starogardzki Klub Lekkoatletyczny Filippides, otrzymał nagrodę sportową za II miejsce na 31. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w kategorii M w biegu na 1500 m.

Dariusz Ossowski

– Za każdym razem, kiedy wręczam nagrody, czy stypendia sportowe, a Państwu przecież nie pierwszy raz, jestem pod wielkim wrażeniem Waszych umiejętności, ale przede wszystkim ambicji i determinacji. Wszyscy doskonale zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że talent to jedno, miłość do sportu drugie, ale najważniejsze jest, ile pracy w to wszystko włożymy. Tylko trening czyni Mistrza. Serdecznie gratuluję Państwu tak znakomitych wyników. Kolejny raz dowiedliście, że „Tu rodzą się gwiazdy” – mówił prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl