Znamy numery projektów BO 2023

Do głosowania w Budżecie Obywatelskim na 2023 rok zakwalifikowanych zostało 7 projektów, na które w dniach 26 września – 14 października mieszkańcy Starogardu będą mogli głosować osobiście lub elektronicznie. Każdy oddać może dwa głosy. Jeden na projekt inwestycyjny i jeden na projekt instytucjonalny. 19 września poznaliśmy numery poszczególnych projektów.

– Bardzo dziękuję za Państwa aktywność, pomysły oraz udział w kolejnej edycji starogardzkiego Budżetu Obywatelskiego. To doskonałe narzędzie do tego, aby móc poznać potrzeby mieszkańców i zrobić dla nich to, czego najbardziej potrzebują lub o czym marzą – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Losowanie numerów

Losowania numerów podjęli się sami wnioskodawcy. Za nieobecnego wnioskodawcę numer do głosowania wylosował sam prezydent Starogardu Janusz Stankowiak.

Zasady głosowania

– Podobnie jak w roku ubiegłym, także w tym na wybrany projekt Budżetu Obywatelskiego zagłosować będzie mógł każdy mieszkaniec Starogardu Gdańskiego. Nie musi być tutaj zameldowany. Wystarczy, że dopisze się do bazy. Znaczenia nie ma nawet wiek. Wszystko, czego potrzebujemy do oddania głosu to numer PESEL – powiedziała Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych, Dzieci i Młodzieży Sylwia Ossowska.

Fot. Małgorzata Rogala