Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

W najbliższych dniach nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w pobliżu cmentarzy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

Zwiększy się liczba policjantów kierujących ruchem. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu.

Już od piątku 30 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego w Starogardzie Gdańskim. Podobnie jak w latach poprzednich na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard – Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

W celu upłynnienia ruchu na ulicy Skarszewskiej wszyscy zmotoryzowani, wyjeżdżający z parkingu przy cmentarzu, będą musieli dostosować się do znaku nakazu jazdy w prawo (w kierunku Linowca) i wrócić do centrum miasta przez miejscowość Kokoszkowy.

Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazujący zawracania.

W samej miejscowości Kokoszkowy, również wprowadzone zostanie dodatkowe oznakowanie. I tak na ulicy Szkolnej od szkoły w kierunku cmentarza (do zatoki autobusowej) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

Ponadto w Starogardzie Gdańskim na ulicy Skarszewskiej (naprzeciw Destylarni Sobieski) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy MZK.

Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 3 listopada 2015 roku w godzinach przedpołudniowych.

Starogard Gdański - zmiany organizacji ruchu Cmentarz Komunalny ul. SkarszewskaStarogard Gdański- zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu w miejscowości Kokoszkowy 2015

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl