Zmiany w organizacji ruchu w okolicy cmentarzy

W najbliższych dniach nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w pobliżu cmentarzy – informuje Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim.

Zwiększy się liczba policjantów kierujących ruchem. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu.

Już od wtorku 30 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego w Starogardzie Gdańskim. Podobnie jak w latach poprzednich na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard – Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h. Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazujący zawracania. Ponadto na ulicy Skarszewskiej (naprzeciw Destylarni Sobieski) pojawi się tymczasowy przystanek autobusowy MZK.

Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 5 listopada 2018 roku w godzinach przedpołudniowych.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl