Nowy kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień

Dotychczasowy kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Starogardzie Gdańskim Maria Berezowska-Makowska przeszła na emeryturę. Po wygranym konkursie, na tym stanowisku zastąpi ją Izabela Orlikowska-Kawska.

29 lipca Maria Berezowska-Makowska odebrała podziękowania od Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka i jego zastępcy ds. społecznych Macieja Kalinowskiego. – Pani Mario, bardzo dziękujemy za świetnie układającą się współpracę. Zawsze mogliśmy liczyć na Pani profesjonalizm i zaangażowanie. To, ile serca wkładała Pani w wykonywanie swoich obowiązków jest godne podziwu i warte naśladowania – powiedział prezydent Janusz Stankowiak.

Maria Berezowska-Makowska

– To wcale nie była dla mnie łatwa decyzja. Przepracowałam w tym miejscu ponad 20 lat. W końcu nadszedł moment, by swoje obowiązki przekazać osobom młodszym, które mają mnóstwo energii i nowych pomysłów – mówiła pani Maria. – Oczywiście, jeszcze nie żegnam się z zawodem. Jeśli nowa pani kierownik mnie przyjmie, będę nadal prowadziła grupę terapeutyczną dla osób z syndromem DDA (dorosłe dzieci alkoholików – przyp. red.) – dodała.

Tego samego dnia prezydent Starogardu wręczył Izabeli Orlikowskiej-Kawskiej decyzję o tym, że to ona obejmie stanowisko kierownika Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w naszym mieście. – Dziękuję za zaufanie. Zrobię wszystko, żeby go nie zawieść. Z jednej strony bardzo się cieszę, że obejmę tę funkcję, ale z drugiej zdaję sobie sprawę, że będzie to duże wyzwanie. Niestety żyjemy w czasach, kiedy pokus, uzależnień i związanych z nimi problemów jest coraz więcej – powiedziała Izabela Orlikowska-Kawska.

Izabela Orlikowska-Kawska odbiera z rąk prezydenta Janusza Stankowiaka decyzję komisji konkursowej.

Pani Izabela na stanowisko kierownika SPZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień wybrana została w drodze konkursu. 25 lipca 2019 r. komisja konkursowa w głosowaniu tajnym dokonała takiego wyboru, biorąc pod uwagę wykształcenie Izabeli Orlikowskiej-Kawskiej, które jest bezpośrednio związane z zarządzaniem podmiotami leczniczymi i certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień oraz doświadczenie zawodowe, a także przedstawioną koncepcję funkcjonowania i rozwoju placówki.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl