Zmiany organizacji ruchu w rejonie cmentarzy

W najbliższych dniach nastąpią zmiany w organizacji ruchu na drogach dojazdowych do nekropolii oraz w pobliżu cmentarzy– informuje KPP w Starogardzie Gdańskim. Zmieni się oznakowania na drogach, a ruchem w wielu miejscach kierować będą policjanci.

Już od piątku 28 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie Cmentarza Komunalnego w Starogardzie Gdańskim.

– Na pewno zwiększy się liczba policjantów kierujących ruchem – informuje asp. sztab. Marcin Kunka – Mimo to warto  zapoznać się już dzisiaj ze zmianami, aby skrócić sobie czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu – apeluje oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim.

Podobnie jak w latach poprzednich na ulicy Skarszewskiej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Bp. Dominika i drogą powiatową Starogard – Krąg (ul. Transportowców), zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

komunalny-starogard

W celu upłynnienia ruchu na ulicy Skarszewskiej wszyscy zmotoryzowani wyjeżdżający z parkingu przy cmentarzu będą musieli dostosować się do znaku nakazu jazdy w prawo (w kierunku Linowca) i wrócić do centrum miasta przez miejscowość Kokoszkowy. Dodatkowo na ulicy Skarszewskiej od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców ustawiony zostanie znak zakazujący zawracania.

W samej miejscowości Kokoszkowy, na ulicy Szkolnej od szkoły w kierunku cmentarza (do zatoki autobusowej) obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

znicz-kokoszkowy-2016

 

Dodatkowo w Starogardzie Gdańskim na ulicy Skarszewskiej (naprzeciw Destylarni Sobieski) ustawiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy MZK.

Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 3 listopada 2016 roku w godzinach przedpołudniowych.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl