Zmiany organizacji ruchu i dodatkowe autobusy w czasie Wszystkich Świętych

Policjanci przypominają, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się zmian w organizacji ruchu drogowego w pobliżu cmentarzy. Udając się na groby bliskich, z pewnością napotkamy policjantów, którzy w tym szczególnym okresie dbać będą o nasze bezpieczeństwo na drodze. Aby skrócić czas oczekiwania w korkach oraz bezpiecznie dojechać do celu warto już teraz zapoznać się z wprowadzonymi zmianami w oznakowaniu.

Zmiana organizacji ruchu drogowego

Już od wtorku 31 października wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie nekropoli. W Starogardzie Gdańskim taka zmiana wprowadzona zostanie jedynie w rejonie Cmentarza Komunalnego przy ulicy Skarszewskiej, gdzie od wyjazdu z parkingu przy cmentarzu w kierunku skrzyżowania z ul. Transportowców obowiązywać będzie zakaz zawracania.

Wprowadzone zmiany czasowej organizacji ruchu przestaną obowiązywać 3 listopada 2023 r. w godzinach przedpołudniowych.

Policjanci apelują, żeby przed wyjazdem na groby bliskich zadbać o stan techniczny swoich aut. Sprawdźmy poziom płynów eksploatacyjnych, działanie świateł i wycieraczek. Pamiętajmy również o tym, aby zabezpieczyć przed złodziejami pozostawione w tym czasie domy i mieszkania. Nie zapominajmy również o własnym bezpieczeństwie w pobliżu cmentarzy.

Jak co roku, w tym szczególnym dla nas okresie policjanci będą zwracali uwagę na bezpieczeństwo przewożonych dzieci i pasażerów. Mundurowi sprawdzać będą również trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie kierowania pojazdem, czy spaceru na cmentarze.

Dodatkowe linie autobusowe

1 listopada 2023 r. Miejski Zakład Komunikacji uruchamia dodatkowo trzy linie specjalne C-1, C-2, C-3, ułatwiające dojazd do cmentarzy. Autobusy linii specjalnych kursować będą od godz. 9:00 do 17:00 z częstotliwością 15-minutową, na pozostałych liniach zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy, jak w niedziele i święta. Opłaty za przejazd na liniach specjalnych zgodnie z obowiązującą taryfą opłat.

Szczegółowe informacje pod nr tel. 58 562 30 01,02 (dyspozytornia) oraz na stronie www.mzk.starogard.pl