Zmiana organizacji ruchu na ulicy Kościuszki

Informujemy, że od środy, 26 kwietnia odcinek od skrzyżowania z ul. Pelplińską do siedziby firmy Dak – Bud jest wyłączony z ruchu. Nie będzie można skręcać w prawo z ulicy Peplińskiej w kierunku Pomorskiej Szkoły Wyższej i II Liceum Ogólnokształcącego. Zmiana organizacji ruchu obejmie też niektóre linie autobusów państwowych i miejskich.

Przebudowa ulicy Kościuszki się rozpoczęła. Odbędzie się w trzech etapach. Pierwszy etap obejmie fragment od skrzyżowania z ul. Pelplińską do siedziby firmy Dak – Bud. Roboty nie obejmą skrzyżowania. Główne prace remontowe na tym odcinku potrwają prawdopodobnie do lipca. Zakończenie całej przebudowy ulicy Kościuszki planowane jest na koniec października.

W związku z zamknięciem ulicy Kościuszki na wspomnianym odcinku, od środy 26 kwietnia obowiązuje nowa organizacja ruchu. Bez zmian pozostaje dojazd z ulicy Pelplińskiej ulicą Kościuszki do ulicy Sobieskiego i Rynku. Nie będzie za to można skręcać w prawo w kierunku Pomorskiej Szkoły Wyższej i II Liceum Ogólnokształcącego. Obowiązują tu objazdy ulicami: Pelplińską, Pomorską i Jabłowską lub Pelplińską, Kościuszki, Sobieskiego, Owidzką.

Zmiana organizacji ruchu wiąże się też ze zmianami w kursowaniu miejskich i państwowych autobusów. W przypadku PKS przystanki Starogard Z.S.E. oraz Starogard Szkoła zostaną tymczasowo zawieszone. Autobusy w kierunku Owidza od przystanku Starogard Starostwo do przystanku Starogard Przedmieście będą jechały objazdem ulicami : Kościuszki – Sobieskiego – Owidzką.

W przypadku MZK objazd dla linii 7 i 27 przebiegać będzie ulicami; Pelplińską, Pomorską, Jabłowską, Przedmieście z pominięciem przystanku Kościuszki II LO w obu kierunkach (przystanki na czas przebudowy wyłączone są z ruchu). Objazd dla linii 17 – przebiegać będzie ulicą Pelplińską z pominięciem przystanków: Kościuszki II LO, Jabłowska, Pomorska w obu kierunkach.

Za wszystkie utrudnienia bardzo przepraszamy i prosimy wszystkich użytkowników dróg, poruszających się w rejonie przebudowy o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl