Zmarła Irena Ukleja

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 7 listopada br. w wieku 91 lat zmarła sybiraczka, prezes Związku Sybiraków w Starogardzie Gdańskim, autorka książki „W bolszewickim piekle” opartej na jej własnych wspomnieniach, ceniona polonistka i wychowawczyni śp. Irena Ukleja.

Szczere słowa wsparcia i otuchy Rodzinie, Bliskim i Przyjaciołom składają Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak i Przewodnicząca Rady Miasta Starogard Gdański Anna Benert.

Msza święta odprawiona zostanie w poniedziałek 13 listopada 2023 r. o godz. 10:00 w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Starogardzie Gdańskim. Po cecremonii nastąpi odprowadzenie Urny z prochami  Zmarłej na miejsce  wiecznego  spoczynku na  cmentarzu parafialnym (Nowym) przy ul. II Pułku szwoleżerów Rokitniańskich. 

Pani Irena Ukleja przez 40 lat pracowała jako nauczycielka języka polskiego. Prowadziła żywe lekcje historii, wychowując wiele młodych pokoleń Polaków. Była ciepłą i mądrą kobietą. Autorka książki „W bolszewickim piekle” opartej na jej własnych wspomnieniach. Przez wiele lat pełniła funkcję prezesa Związku Sybiraków w Starogardzie Gdańskim, była też honorową członkinią zespołu regionalnego „Lubichowskie Kociewiaki”. Udzielała się w Klubie Seniorów w Lubichowie.

Pani Irena Ukleja 29 stycznia 2020 roku została odznaczona pamiątkowym medalem za zasługi z okazji stulecia powrotu Starogardu do Państwa Polskiego.