Zmarł wiceprezes Zarządu Asseco Data Systems S.A.

4 lutego zmarł Jarosław Jastrzębski – doświadczony menadżer oraz fachowiec w dziedzinie IT i administracji samorządowej, który przez lata czuwał nad systemem informatycznym Urzędu Miasta Starogard Gdański.

W Grupie Asseco pracował od 2008 r. Początkowo pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego, a następnie Doradcy Zarządu Asseco Poland. Był także Prezesem Zarządu ZUI Otago Sp. z o.o., spółki z Grupy Kapitałowej Asseco wytwarzającej i wdrażającej Zintegrowany System Informatyczny dla administracji samorządowej. Urząd Miasta Starogard Gdański był pierwszym urzędem w Polsce, który wdrożył ten system.

– Pan Jarek zawsze chętnie nam pomagał, odpowiadał na pytania, tłumaczył skomplikowane zagadnienia. Zawsze mogliśmy na niego liczyć. Był bardzo dobrym i życzliwym człowiekiem – powiedział Sekretarz Miasta Zbigniew Toporowski.

Jarosław Jastrzębski od 2016 r. był wiceprezesem Asseco Data Systems S.A. Odpowiadał za obszar administracji terenowej, nadzorując pracę czterech pionów: Systemu Otago, Rozwiązań WorkFlow i Zarządzania Oświatą, Rozwiązań Komunalnych oraz Systemów ERP.

Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.