Zmarł Piotr Prabucki

W piątek, 20 listopada po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Piotr Prabucki – były Skarbnik Miasta, radny Rady Miasta oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Starogardzkiego.

Piotr Prabucki był znanym w Starogardzie Gdańskim działaczem społecznym i ekspertem w sprawach finansowych. W okresie od marca 2010 roku do października 2011 pracował w starogardzkim magistracie na stanowisku Skarbnika Miasta. Wcześniej w latach 1998-2002 działał aktywnie w Radzie Powiatu, w której pełnił funkcję wiceprzewodniczącego, a w latach 2006 – 2010 zasiadał w Radzie Miasta. Pełnił w niej funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu, Strategii i Programów Pomocowych. Zanim trafił do samorządu prowadził własne Biuro Rachunkowe. Od roku 2012 pracował w Towarzystwie Budownictwa Społecznego na stanowisku Wiceprezesa Zarządu. Zmarł w wieku 66 lat.

Pochowany zostanie na Cmentarzu Komunalnym. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek 24 listopada o godz. 11:00.

W imieniu władz miasta i wszystkich pracowników Urzędu Miasta składamy całej rodzinie i bliskim zmarłego głębokie wyrazy współczucia.