Zmarł Paweł Strehlau – znany fotograf z Kociewia

W niedzielę 10 września zmarł kociewski fotograf i miłośnik sportu – założyciel Starogardzkiego Towarzystwa Fotograficznego – Paweł Strehlau. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek, 14 września o godzinie 12.00, w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

– Zapamiętamy go zawsze uśmiechniętego i z aparatem na szyi –mówią jego znajomi i przyjaciele.

Był człowiekiem niezwykle skromnym, z wielką pasją do sportu i fotografii. Urodził się w 1936 roku w Starogardzie Gdańskim. W 1957 roku uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego i trenera. Swoje życie związał przede wszystkim ze szkołą, sportem i młodzieżą. Cieszył się szacunkiem i uznaniem wielu osób. Na emeryturze zajął się fotografowaniem. Był to jego sposób na kontynuowanie aktywnego stylu życia, które prowadził od dziecka i miłe spędzanie wolnego czasu. Przez wiele lat swojej działalności zyskał sławę, o której niechętnie mówił.

Niezwykle wrażliwy artysta – obdarzony ogromnym talentem. Postrzegał świat i jego elementy często dla zwykłego człowieka niewidoczne – w niecodzienny sposób. Zapisywał je na fotografiach, nadając im nowy wymiar. Utrwalał przede wszystkim przyrodę. Fascynowało go wszystko. Jak pisał we wstępie do swojego autorskiego albumu – kocham piękne wschody i zachody słońca, pejzaże, przelatujące ptaki, kwiaty, a nawet liście na butwiejącej wodzie. Swoją pasją potrafił też zarażać innych. Właśnie z jego inicjatywy w 2007 roku powstało Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne. W 2016 roku Paweł Strehlau skończył 80 lat. Z tej okazji w galerii A w Starogardzkim Centrum Kultury 29 kwietnia odbył się ostatni wernisaż zmarłego artysty. Zmarł mając lat 81.

Wszystkich, który chcieliby uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu pana Pawła Strehlaua rodzina i bliscy zapraszają w czwartek, 14 września o godzinie 12.00 do kościoła pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim na uroczystości pogrzebowe.

W imieniu władz miasta i wszystkich pracowników Urzędu Miasta  całej rodzinie i bliskim zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia.