Zmarł Mirosław Begger

Zmarł redaktor Mirosław Begger, wielki pasjonat i entuzjasta zapasów. Dziennikarz sportowy, zasłużony działacz kultury fizycznej i Zrzeszenia LZS, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP. Miał 66 lat…

Urodził się 12 lipca 1950 roku w Kręgu. Wielki miłośnik sportu i sportowców. Od dziecka pałał ogromną miłością do zapasów. Trenował styl klasyczny w KS Spójnia Gdańsk. Później był sekretarzem sekcji zapaśniczej KS Spójnia Gdańsk, LZZ Orlęta Reda. Był też założycielem i prezesem KS Wierzyca Pelplin oraz założycielem i kierownikiem sekcji zapaśniczej KKS Gedania Gdańsk.

W pamięci zapisał się jako aktywny krzewiciel idei olimpijskiej i organizator spotkań Olimpijczyków pomorskich z dziećmi i młodzieżą. Przez blisko 50 lat zorganizował ponad 2000 takich spotkań, m.in. z Kazimierzem Lipieniem, Adamem Sandurskim, Andrzejem Supronem czy Andrzejem Wrońskim. Był spikerem i komentatorem podczas wielu imprez zapaśniczych. Znany w środowisku dziennikarz. Współpracował z „Dziennikiem Bałtyckim” i redakcjami sportowymi innych tytułów, w tym ogólnopolskiego magazynu „Zapaśnik”. Odznaczony wieloma wyróżnieniami, m.in. medalami za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego, medalami PKOl, Złota Gwiazą PZZ, złotą odznaką PKOl, LZS, Złotym Krzyżem Zasługi RP, medalem z okazji 90-lecia PKOl.

Śp. Mirosław Begger był również piewcą piękna Kociewia i Kaszub. Zmarł w wieku 66 lat.

Żonie Jolancie i Dzieciom  składamy głębokie wyrazy współczucia .

Msza św. żałobna odbędzie się 21.01.2017 r. o godz. 13.00 w Kościele MBNP w Gdańsku, ul. Słowackiego 79. Pogrzeb odbędzie się o godz. 15:00 na cmentarzu Srebrzysko (nowa kaplica).

[fot. Piotr Smoliński Express Kaszubski]

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl