Zmarł Edward Sobiecki

25 grudnia nagle i niespodziewanie zmarł Edward Sobiecki – aktywny działacz, znany w środowisku jako dyrektor Starogardzkiego Klubu Biznesu Związek Pracodawców. Zmarł w wieku 72 lat.

Edward Sobiecki urodził się 17 maja 1946 roku w Starogardzie Gdańskim. Od lat związany był ze Starogardzkim Klubem Biznesu – Związkiem Pracodawców. Pełnił w nim funkcję Dyrektora Biura. Aktywnie działał w środowisku starogardzkiego biznesu organizując liczne spotkania przedsiębiorców, m.in. z przedstawicielami władz samorządowych na szczeblu lokalnym i krajowym oraz z władzami miasta w starogardzkich firmach. W pamięci zapisał się również jako wielce zaangażowany członek Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy Starogardu Gdańskiego.

Członkowie Starogardzkiego Klubu Biznesu wysoko cenili jego pracę i zaangażowanie. Ich zdaniem – był siłą napędową i sprawczą tej organizacji. 

On sam o swojej pracy w klubie mówił: „Przedmiotem naszych działań jest szeroka paleta zagadnień, które są ważne z punktu widzenia rozwoju naszego regionu i mają wpływ, na jakość życia mieszkańców i funkcjonowanie firm.”

– Był duszą Klubu. Żył nim, jego sprawami. Podobnie jak sprawami miasta i przedsiębiorców.  Niedawno składaliśmy sobie życzenia na spotkaniu opłatkowym Klubu. Teraz wiem, że to była nasza ostatnia rozmowa…. Będzie nam go bardzo brakować – powiedział wiceprezes SKB ZP Mariusz Szwarc. 

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Edwarda Sobieckiego. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia. Edward Sobiecki zmarł 25 grudnia rano w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Prawdopodobnie przyczyną śmierci był bardzo silny atak serca.