Złoty medal starogardzianki

12 karateków starogardzkiej drużyny Biofeed Shuto Karate Team w dniach 22-23 lutego wzięło udział w bardzo prestiżowym i wymagającym turnieju 40th Grand Prix Slovakia Bratysława. Dwudniowe zawody zgromadziły 1600 zawodników z 21 krajów, a na 214 klubów uplasowaliśmy się na 36. pozycji.

Wśród 48 polskich klubów biorących udział w tym turnieju Biofeed Shuto, dzięki złotemu medalowi Małgorzaty Spychalskiej, uplasował się na 2. pozycji. – Ponadto, zwycięstwo Gosi ma ogromny udział w 7. miejscu naszego kraju w klasyfikacji wg państw, bo złoto na tym turnieju wywalczyła jeszcze tylko jedna Polka, co w sumie dało Polsce 2 złote medale – mówił trener i kierownik ekipy Tadeusz Kuzioła.

Oprócz wielkiego sukcesu Małgorzaty Spychalskiej warte uznania są też 9. miejsca Marceliny Sabiniarz w Kumite Individual Female Cadets -47kg oraz Joanny Jankowskiej w Kumite Individual Female U12 +40kg.

Pozostali starogardzcy zawodnicy: Krystian Krajnik, Łukasz Smukalski, Mateusz Rogiński, Natalia Bràdler, Barbara Wysocka, Maja Walendziak, Maciej Dąbek, Stanisław Wysocki oraz Wiktor Zgirski, tym razem bez medali i punktowanych miejsc.

Zawodnicy Biofeed Shuto Karate Team

– Do tak dobrych wyników przyczyniła się ciężka praca całej ekipy na treningach. Solidne wsparcie sponsorów pozwoliło zbudować i rozwijać zawodników na krajowych i zagranicznych turniejach wysokiej klasy. Kolejne rankingowe turnieje, na europejskim poziomie, na których będziemy, to Harasuto Cup Łódź oraz Energa Karate Cup Tczew – powiedział Tadeusz Kuzioła.