Złota pianistka ze Starogardu

Jennifer Schroeder ze Starogardu Gdańskiego wygrała 29. Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków „Città di Barletta” we Włoszech. Na 7. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii we Włoszech zdobyła First Absolute Prize. W nagrodę w 2020 roku zagra koncert na „Classica festival Note sul Mare”.

W dniach 9-12 maja w Foyer Teatru Curci we Włoszech odbyły się przesłuchania w ramach 29. Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków. Wygrała go starogardzianka Jennifer Schroeder. Oprócz tego Jennifer zdobyła First Absolute Prize na 7. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Ischii we Włoszech. 

Jennifer Schroeder

– To było niesamowite doświadczenie. Mnóstwo emocji towarzyszyło mi przez cały pobyt we Włoszech. Spotkałam fantastycznych ludzi. Na długo zapamiętam te chwile, tę piękną włoską wyspę, zapierające dech w piersiach widoki i niesamowity fortepian na scenie. To był zaszczyt grać w tak pięknym teatrze jak Curci Barletta – napisała Jennifer na swoim facebookowym funpage’u krótko po konkursie.

W ramach otrzymanej nagrody w 2020 roku zagra koncert na „Classica Festival Note sul Mare” w Ischii.

Città di Barletta” to jeden z najważniejszych konkursów dla młodych muzyków i szkół muzycznych na całym świecie. O tytuły najlepszego młodego pianisty, najlepszych młodych solistów, wykonawców muzyki kameralnej oraz o nagrodę dla kompozytora ubiegają się co roku setki młodych  talentów.

Tym bardziej jesteśmy dumni z naszej starogardzianki, która swoim talentem wybiła się na sam szczyt i potwierdziła, że w Starogardzie rodzą się gwiazdy.

Jennifer Schroeder ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną 1 st im. Witolda Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim oraz 2 st w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie kształci się pod kierunkiem dr hab. Katarzyny Rajs. Jest dwukrotną stypendystką Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Corocznie bierze udział w Warszawskich Warsztatach Pianistycznych i kursach mistrzowskich, gdzie kształci się pod okiem wybitnych pedagogów, m. in. Alberto Bertino, Alexeya Sokolova, Joanny Marcinkowskiej, Zofii Antes, Czesława Stańczyka i Pawła Skrzypka. Brała również udział w lekcjach mistrzowskich ze światowej sławy pianistami, takimi jak: Jean Bernard-Marie, Kiryl Keduk czy Dina Yoffe.

 Gratulujemy!

Sala koncertowa Teatru Curci we Włoszech.

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl