Zjazd Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego

W sali konferencyjnej Restauracji Strzelnica 30 listopada br. odbył się Zjazd Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego. 

W imieniu Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka na zjeździe pojawił się jego zastępca ds. Techniczno-Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, który w towarzystwie Prefekt Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego Krystyny Kwidzińskiej-Kulas przywitał gości.

Zastępca Prezydenta Miasta ds. Techniczno-Inwestycyjnych wita zebranych na zjeździe gości

– Cieszę się drodzy Państwo, że po raz kolejny gościcie w Starogardzie Gdańskim – rozpoczął. -Pani Prefekt Krystynie Kwidzińskiej-Kulas dziękuję za przygotowanie tego spotkania, bo to na jej głowie spoczywa kwestia całego przygotowania takich zjazdów. To, co dziś będziecie tu omawiali, to przede wszystkim innowacyjne technologie, nowoczesne narzędzia, e-mandaty – dodał Tadeusz Błędzki. – Kolejne rozporządzenia ministra cyfryzacji wchodzą w życie, więc nie unikniemy tej nowoczesności i jakby nie patrzeć udogodnień. Przy okazji dziękuję Wam za rok wytężonej pracy. Na ten zbliżający się nowy rok, życzę abyście mieli dużo spokoju oraz wytrwałości i sukcesów w pracy zawodowej.

Tematy jakie omówiono na spotkaniu to m.in. płatność bezgotówkowa, terminale płatnicze, nowoczesne narzędzia, aktualizacja aplikacji eMandat, nieprawidłowości w funkcjonowaniu Straży Gminnych i Miejskich w świetle przeprowadzonych kontroli przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku, podsumowanie działania Prefektury SgiMWP, sprawy bieżące w funkcjonowaniu straży gminnych/miejskich, podsumowanie ,,Bezpieczna droga do szkoły’’, a także temat nowych uprawnień dla Straży Gminnych i Miejskich.

Piotr Górski – przedstawiciel handlowy firmy Arpol

 

Dodatkowo, prezentacji produktów racji żywnościowych dokonał Piotr Górski – przedstawiciel handlowy firmy Arpol – długoletniego producenta racji żywnościowych dla Sił Zbrojnych RP i innych podmiotów związanych z obronnością i bezpieczeństwem Państwa.

Fot. Anna Więckiewicz