Zima w mieście – pomysł na ferie

W tym roku z zimowych ferii w województwie pomorskim cieszyć będziemy się w dniach 14 – 25 lutego. Starogardzkie instytucje kultury i sportu jak zwykle pomyślały o najmłodszych mieszkańcach miasta. Sprawdźcie, jakie atrakcje dla nich przygotowały.

Starogardzkie Centrum Kultury
al. Jana Pawła II 3

Od 21.02 do 25.02.2022 w godz. 10:00 – 13:00

W programie m.in.: zajęcia baletowe, kreatywne, plastyczne, muzyczne, zwiedzanie Muzeum Ziemi Kociewskiej oraz spacer po Parku Miejskim, projekcja bajki, wyjście do Urzędu Miasta, spotkanie z Prezydentem Miasta, wyjazd do Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie, gdzie zaplanowana jest jazda konna pod okiem instruktorów, zwiedzanie gospodarstwa, kulig, ognisko.

Ośrodek Sportu i Rekreacji
Hala Sportowa im. Gerarda Podolskiego
ul. Hallera 19a

Od 14 do 18 lutego 2022 w godz. 9:00 – 13:00

Wypoczynek przeznaczony dla dzieci w 7 – 16 lat (I-VIII klasa)
Limit dzieci: 45 os.

W programie m.in.: gra terenowa, zajęcia na lodowisku, wycieczka, zajęcia sportowe i plastyczne, wyjście do kina.

Muzeum Ziemi Kociewskiej
ul. Boczna 2

Od 14 do 25 lutego

W programie m.in.: warsztaty genealogiczne pn. „Poznajemy historię naszej rodziny”, które składać się będą z kilku spotkań:

1. Tworzymy drzewo genealogiczne
2. Metryki i inne źródła przydatne dla genealoga, cz.1
3. Metryki i inne źródła przydatne dla genealoga, cz.2
4. Archiwum rodzinne – jak dbać o rodzinne pamiątki
5. Podsumowanie warsztatów, seria pytań i odpowiedzi

Muzeum Ziemi Kociewskiej proponuje również warsztaty z arteterapii: sztuka i kultura w Starogardzie Gdańskim, czyli kolorowanki dot. zabytków Starogardu Gdańskiego, stroju kociewskiego oraz inne muzealne zagadki (krzyżówki, rozsypanki, rebusy itp.); możliwość zagrania w gry związane z miastem (rodzinna gra planszowa, rodzinna gra w pary, puzzle). Odbędą się także projekcje filmów o Kociewiu, czy teatr lalek: „Czerwony Kapturek”, „O siedmiu krasnoludkach”, „Żuraw i czapla”, „Złoto Króla Megamona”, „O przekupnych zwierzętach”.

Możliwość łączenia ze sobą poszczególnych atrakcji. Dodatkowo bezpłatne zwiedzanie Muzeum dla grup dzieci i młodzieży z opiekunem po wcześniejszym ustaleniu terminu pod numerem telefonu 58 56 246 75.

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Paderewskiego 1

Od 14 do 25 lutego 2022 w godz. 10:00 – 12:00

Zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 12 lat

Opowiadania lub fragmenty powieści związane z tematem dnia, zadania rozszerzające wiedzę o przedmiocie, zabawy ruchowe i prace plastyczne.

Tematy zajęć (po kolei): „Z sercem do książek”, „Kto tam? Hipopotam!”, „Dzień gier I”, „Kocie opowieści”, „Zdobywcy kosmosu”, „Na końcu języka”, „Karnawałowe szaleństwa”, „Dzień gier II”, „Wokół pączka”, „Pożegnanie ferii”.

Osiedlowy Dom Kultury

Od 14 do 25 lutego 2022

Konkursy on-line dla najmłodszych z nagrodami rzeczowymi. Więcej informacji w gablotach osiedlowych, mediach społecznościowych oraz na stronie ODK: www.odk.smkociewie.com.pl