Zielono i radośnie

24 sierpnia działkowcy z ROD „Neptun” świętowali swój dzień. Było podsumowanie sezonu, nagrody dla najpiękniejszych ogrodów, niespodzianki dla dzieci oraz wyjątkowi goście.

– Miło mi zobaczyć Was tutaj w to wspaniałe popołudnie. Jak zwykle mamy piękną pogodę. Muszę zresztą przyznać, że od czasu kiedy jestem prezesem Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Neptun”, a jest to już grubo ponad 20 lat, podczas obchodów Dnia Działkowca padało tylko raz – witając zebranych mówił Bogdan Grzela.

W tym roku za najpiękniejsze uznano działki Mariana Lange (I miejsce), Bożeny Petki (II miejsce) oraz Marioli Meyer (III miejsce). Dyplomy tradycyjnie wręczył Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Rodzinne Ogrody Działkowe „Neptun”

– Dzisiejsze spotkanie to wspaniała okazja do tego, by Państwu podziękować. To Wy sprawiacie, że Starogard jest Zieloną Stolicą Kociewia. Dbacie o jego płuca, a tym samym o zdrowie wszystkich jego mieszkańców. Macie wspaniałą pasję. Życzę, by nigdy w Was nie zgasła – powiedział prezydent miasta Janusz Stankowiak.

Najmłodsi działkowcy chętnie brali udział w przygotowanych dla nich specjalnie na ten dzień zabawach. Malowali twarze, odgadywali zagadki i kolorowali rysunki, które pokazywały jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Kolorowanki w prezencie przekazała Straż Miejska, a rozdał prezydent Starogardu.

Anna Sakowicz w towarzystwie wiewiórki Julii opowiedziała m. in. o książce, której zwierzątko jest tytułową bohaterką.

Specjalnym gościem imprezy była pisarka Anna Sakowicz, która niedawno została działkowcem „Neptuna”. – Gdyby jeszcze rok temu ktoś powiedział mi, że będę miała działkę, nie uwierzyłabym. Jednak sprowadziłam do Starogardu Gdańskiego swoich rodziców. Tata od zawsze był zapalonym działkowcem, a ponieważ jest starszym człowiekiem i potrzebuje pomocy, ja także dołączyłam do tego grona – mówiła Anna Sakowicz.

Pani Ania opowiedziała zebranym o swojej twórczości i przeczytała fragment „Leniusiołków”, tłumacząc kim są te przesympatyczne stworzenia z jej książki. O muzyczną oprawę imprezy zadbał zespół Edmund i Irena.

Fot. Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl