Zielone płuca Starogardu

W sobotę 14 września Dzień Działkowca obchodzili ogrodnicy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych  ,,Centra – Elektron”.  Muzyka, pieczenie kiełbasek przy ognisku i świetna zabawa towarzyszyła ogrodnikom do późnych godzin wieczornych. 

Dzień Działkowca to dla miłośników zieleni okazja do spotkania i wspólnej zabawy przy muzyce i poczęstunku. To też chwila podsumowań i nagrodzenia właścicieli najładniejszych oraz najbardziej zadbanych ogrodów. Ogródki działkowe to miejsce wypoczynku, chwili relaksu, ale też z przestrzenią pełną kwiatów owoców i warzyw, wymagających jednak stałej opieki i pielęgnacji. Dla wielu mieszkańców prowadzenie ogrodu wynika nie tylko z wielkiej pasji, ale jest też sposobem na spędzanie wolnego czasu.

 – W przyszłym roku obchodzimy 55-lecie naszych Ogrodów Działkowych. Planujemy większą imprezę z okazji tak wspaniałej rocznicy. Dzisiaj chciałabym serdecznie podziękować oraz wyróżnić kilka osób które dotychczas włożyły ogrom pracy dla dobra wspólnoty. Widzę duże chęci wśród działkowców do niesienia pomocy i współpracy zarówno przy organizacji Dni Działkowca jak i na co dzień, dlatego jestem przekonana że kolejne lata będą dla nas jeszcze lepsze i bardziej owocne, a z roku na rok będzie nas coraz więcej.  Chciałabym zaznaczyć, że w tym roku przybyło do nas kolejnych 15 działkowców. Mam nadzieję, iż w przyszłym roku na 179 ogrodów które posiadamy, przynajmniej  70% zostanie zagospodarowane. – mówiła Prezes ROD ,,Centra – Elektron” Małgorzata Pliszka 

Gratuluję Państwu efektów waszej ciężkiej pracy jaką włożyliście w pielęgnacje tych terenów. Chciałbym podziękować w imieniu wszystkich mieszkańców miasta za to co robicie, ponieważ stanowicie płuca  Starogardu Gdańskiego. Jestem dumny że na dzień dzisiejszy mamy w Starogardzie 14 ogrodów działkowych.  Możecie liczyć na wsparcie samorządu przy zbliżającej się rocznicy, a także na co dzień.    – podkreślał podczas spotkań z działkowcami Prezydent Miasta Janusz Stankowiak.

 

,,

Joanna Jaśkowiak

Wydział Informacji Społecznej
tel.: 58 530 6028
joanna.jaskowiak@um.starogard.pl