Zielona Ławeczka 2020

Zaciszny, pełen zieleni i kwiatów, zadbany ogród. Czy można stworzyć go na osiedlu mieszkaniowym? Oczywiście. Wystarczy zebrać grupę sąsiedzką i wziąć udział w organizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska konkursie „Zielona Ławeczka”.

Grupa sąsiadów musi stworzyć wspólny projekt zazielenienia wybranego terenu na swoim osiedlu, a następnie złożyć wniosek. Wygrać można grant w wysokości do 1200 zł i nagrodę rzeczową w postaci ławki parkowej.

Wszystkie projekty oceniane będą przez partnerów merytorycznych konkursu z katedry Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wszelkie informacje dotyczące udziału w konkursie znajdują się na stronie https://zielonalaweczka.pl/index.php?m=new w zakładce Plan Działań.

Na wnioski o grant, składane drogą elektroniczną na tej samej stronie internetowej organizatorzy czekają do 17 maja 2020 r.

W projekcie udział mogą brać mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe lub samorząd z miast powyżej 10 tys. mieszkańców.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl