Ze Szpęgawska do Starogardu biegiem

Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz 36 zaprasza na Bieg Szpęgawski. Biegaczy czeka mnóstwo nowości i atrakcji. Tytularnym sponsorem Biegu w tym roku jest firma AQ .

Starogard Gdański zaprasza na biegową imprezę z mnóstwem sportowych emocji i atrakcji! Już za 3 tygodnie staniemy na starcie jednego z najstarszych biegów ulicznych na Pomorzu – Biegu Szpęgawskiego. Bieg dedykowany jest dzieciom, młodzieży i wszystkim dorosłym biegaczom amatorom i wyczynowcom.

– Po raz 36 w niekonwencjonalny sposób uczcimy pamięć wszystkich poległych w Lesie Szpęgawskim. Ośrodek Sportu i Rekreacji poprzez organizację imprezy biegowej, zawodnicy poprzez włożony wysiłek na trasie – podkreśla główną ideę wydarzenia Marzena Klein, Dyrektor OsiR.

W tegorocznej odsłonie biegu „z historią w tle” pojawi się wiele nowości, które mogą zaskoczyć i zainteresować zarówno kibiców, jak i samych uczestników. Po raz pierwsze Bieg wspiera nowy sponsor tytularny – firma AQ Wiring Systems – wiodący dostawca systemów okablowania.

Bieg Główny 5,8 km

Od 1983 roku głównym punktem imprezy jest bieg uliczny na trasie Szpęgawsk – Starogard – ok. 5,8 km. Co roku uczestniczą w nim utytułowani biegacze z naszego kraju, goście z zagranicy i kilkuset biegaczy amatorów, którzy walczą o cenne nagrody finansowe oraz nagrody rzeczowe w kilkunastu klasyfikacjach wiekowych. Dotychczasowy rekord liczby zawodników wynosi 589. Tylu uczestników zarejestrowano w 2018 roku.

W tym roku organizatorzy przygotowali aż 1000 pakietów z nadzieją, że finiszerów 36. edycji będzie zdecydowanie więcej. Na mecie każdy będzie mógł dołożyć do swojej kolekcji piękny, odlewany medal.

Sama organizacja biegu się nie zmieni. OSiR trzyma się „utartego szlaku”, czyli bieg rozpocznie się na drodze wojewódzkiej 222 na wysokości wjazdu do Lasu Szpęgawskiego a zakończy metą na stadionie. Liczy nieco ponad 5,5 kilometra. Odbędzie się w pierwszą niedzielę kwietnia, po to by ograniczyć utrudnienia w ruchu drogowym i zachęcić do udziału oraz kibicowania mieszkańców całego powiatu. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji.

– Bardzo się cieszę, że wspiera nas sponsor tytularny – firma AQ Wiring Systems. Dzięki jego wsparciu mamy możliwość ściągnąć do Starogardu coraz więcej startujących. W tym roku limit uczestników ustanowiliśmy na 1000 biegaczy! Dlatego już teraz gorąco zachęcam do udziału! – dodaje Marzena Klein.

Biegi Towarzyszące

W godzinach porannych odbędą się biegi dziecięce. Młodzi sportowcy będą mogli załapać „sportowego bakcyla” na dystansach od 400 do 1000 metrów. Dodajmy, że wszystkie biegi dziecięce są bezpłatne, podobnie jak specjalne atrakcje m.in. „Miasteczko Decathlon” oraz stoiska gastronomiczne, których także nie zabraknie. Specjalnie dla nich przygotowane zostanie strefa sportowych zabaw, gdzie po swoim biegu będą mogli kontynuować aktywne szaleństwa. Zapraszamy więc całe rodziny ze swoimi podopiecznymi.

Dzięki sponsorowi tytularnemu biegów towarzyszących firmie OLA Kaliska organizator przygotował tez dla wszystkich uczestników medale, upominki, a dla najszybszych nagrody.

Warto dodać, że jedną z ciekawszych klasyfikacji zawodów będą II Mistrzostwa Miasta Starogard w biegu ulicznym. Wszystkich ciekawostek organizator nie ujawnia, ale już teraz serdecznie w jego imieniu zapraszamy do udziału i kibicowania.

Panel rejestracyjny będzie aktywny i dostępny do 1 kwietnia pod adresem:
https://elektronicznezapisy.pl/event/3222/strona.html

Zapisać można się również w biurze zawodów w dniu imprezy.

Więcej na fanpage’u @Bieg Szpęgawski oraz na stronie www.osir.com.pl

Magdalena Dalecka

Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta
tel.: 58 530 6060
magdalena.dalecka@um.starogard.pl