Zdolna młodzież z „Plan na MAN” u Prezydenta

„Zakręceni w czasoprzestrzeni” odwiedzili dzisiaj (29 marca) prezydenta miasta Janusza Stankowiaka. Podczas wizyty prezydent wręczył grupie Voucher na kwotę tysiąca złotych, do wykorzystania na realizację kolejnego wydarzenia kulturalnego w Starogardzie Gdańskim.

Wspaniały spektakl pt. „Zakręceni w czasoprzestrzeni” z 20 marca ujawnił ogromny potencjał starogardzkiej młodzieży oraz ich talenty. Ich wysiłek został dostrzeżony i nagrodzony. Prezydent na dzisiejszym spotkaniu wręczył młodym ludziom Voucher na kwotę tysiąca złotych, do wykorzystania na realizację kolejnego wydarzenia kulturalnego w Starogardzie Gdańskim.

Prezydent wyraził swój podziw dla uczniów liceów oraz gimnazjów. – Na początku z dystansem podchodziłem do tego pomysłu. Wielu ludzi przychodzi z różnymi fantazjami, ale nie zawsze coś z tego wychodzi. Wy udowodniliście, że wspólna ciężka praca, zaangażowanie, pasja i talent mogą przynieść niesamowite, pozytywnie zaskakujące rezultaty. Rzadko brakuje mi słów, ale po Waszym występie, nie wiedziałem co powiedzieć” – dodał.

Młodzież podziękowała prezydentowi za zaproszenie. Czuli się wyróżnieni, że mogą porozmawiać z nim o swoich dalszych planach. Prezydent zapytany, co sądzi o tym, by powstawało więcej tego typu projektów, odpowiedział: – Jestem jak najbardziej za. Jesteście przykładem, jak działa społeczeństwo obywatelskie. Dobrze byłoby wypracować taki właśnie model współpracy między młodzieżą a samorządem z korzyścią dla obu stron, który łączyłby wspólny interes i dobro. Mam nadzieję, że to spotkanie jest jednym z kroków, by takie działania podjąć – dodał prezydent.

Licealistów nurtowało jeszcze wiele pytań związanych z miastem, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, nie zabrakło śpiewu i grupowego zdjęcia w holu Urzędu Miasta.

Prezydent życzył artystom, aby ich zespół przetrwał i realizował kolejne udane projekty. – Warto być aktywnym i warto przy tym spełniać swoje marzenia – powiedział na zakończenie.

 

Anna Więckiewicz

Wydział Informacji Społecznej anna.wieckiewicz@um.starogard.pl