Zbadajmy rowerowy klimat w Starogardzie

Jaki jest klimat rowerowy w Starogardzie? Wypełnij ankietę i wyraź swoją opinię na temat warunków korzystania z rowerów.

Trwają ogólnopolskie Badaniami Klimatu Rowerowego 2022. Mieszkańcy naszego miasta mają możliwość wypowiedzenia się na temat warunków korzystania z rowerów w Starogardzie.
• Jeździsz rowerem codziennie, czasami lub tylko sporadycznie? Podziel się swoimi spostrzeżeniami, z osobami kształtującymi politykę rowerową, ważną informacją zwrotną – opinią eksperta, użytkownika przestrzeni publicznej
• Narzędziem badawczym jest ankieta on-line. Należy wejść na stronę https://rowerowyklimat.pl/, po naciśnięciu przycisku „wypełnij ankietę” zostaniecie przeniesieni do formularza ankiety.
• Udział w ankiecie jest anonimowy a jej wypełnienie zajmie kilka minut.

Badania są próbą zebrania opinii o jakości korzystania z roweru w Polsce. Czy Twoja miejscowość traktuje ruch rowerowy wystarczająco poważnie? Czy jazda rowerem w Twojej miejscowości sprawia radość czy jest raczej źródłem stresów? Badania próbują znaleźć odpowiedzi na te pytania, stwarzając wielowymiarowy obraz sytuacji osób korzystających z rowerów w poszczególnych miastach i gminach Polski. Umożliwia to wsparcie argumentów na rzecz poprawy warunków jazdy rowerem i jakości przestrzeni publicznych.
Badania odbywają się regularnie, w cyklach dwuletnich. Porównanie wyników kolejnych edycji badania pozwoli nam dostrzec trendy w ocenie działań prorowerowych realizowanych przez samorządy w danym mieście, czy gminie.

Badanie jest realizowane przez stowarzyszenie samorządów Polska Unia Mobilności Aktywnej (PUMA), w porozumieniu z innymi organizacjami rowerowymi Europy, zrzeszonymi w Europejskiej Federacji Cyklistów (ECF). Badanie przeprowadzane jest według metodologii Fahrradklima – Test, sprawdzonej i rozwijanej przez Allgemeine Deutsche Fahrrad Club (ADFC) i Politechnikę Drezdeńską od 1998 roku.

Materiał prasowy: Polska Unia Mobilności Aktywnej.