Zawody strzeleckie służb mundurowych pod patronatem Prezydenta Miasta Starogard Gd

W piątek 22 września w Strzelnicy w Starogardzie Gdańskim odbyły się I Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej okręgu bydgoskiego w strzelectwie sportowym. Zawody zorganizowała miejscowa jednostka penitencjarna wspólnie ze starogardzką Ligą Obrony Kraju Stowarzyszenie Zarząd KS Tarcza Lok. Wydarzenie honorowym patronatem objął płk. Andrzej Gniota – Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy oraz Janusz Stankowiak – Prezydenta Miasta Starogard Gdański.

Strzelecka rywalizacja odbyła się w Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego przy ul. Brackiej 1 w Starogardzie Gdańskim. Uczestniczyli w niej funkcjonariusze Służby Więziennej wszystkich jednostek penitencjarnych okręgu bydgoskiego, w sumie dziewięć zespołów. Swoją reprezentację wystawił również Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy. Drużyny składały się z trzech zawodników – dwóch mężczyzn i jednej kobiety. Dodatkowo do rywalizacji Areszt Śledczy w Straogardzie Gdańskim zaprosił przedstawicieli służb mundurowych m.in.: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Straży Leśnej.

od lewej: Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej Leszek Żołądowski, st.insp. Adam Szynalewski oraz Komendant Straży Miejskiej Jarosław Cysarczyk

Miasto w zawodach reprezentowali Komendant Straży Miejskiej Jarosław Cysarczyk, Rzecznik Prasowy Straży Miejskiej Leszek Żołądowski oraz st.insp. Adam Szynalewski. Drużyna SM zajęłą w zawodach piąte miejsce.

Przebieg zawodów

Zawodnicy strzelali w pozycji stojącej z odległości 50 metrów z karabinu sportowego 5,6 mm Ksp do tarczy sportowej Ts-1. Każdy z uczestników oddawał po 3 strzały próbne (nie liczące się do punktacji) oraz 5 ocenianych. Pięcioosobowej komisji sędziowskiej przewodniczył Krzysztof Reczko.

I Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej okręgu bydgoskiego w strzelectwie sportowym

Wyniki, puchary i dyplomy

„Królem zawodów” strzeleckich został Sławomir Pinkiert reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie.

W klasyfikacji drużynowej w konkurencji Służby Więziennej najwyższą lokatę zdobyli funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim, a na trzecim załoga z kwidzyńskiego Zakładu Karnego. Indywidualnie wyróżniono Piotra Kopeckiego (ZK Kwidzyn), Adama Jaroszewskiego (ZK Inowrocław) oraz Paulinę Puchała (ZK nr 1 w Grudziądzu).

Wiceprezydent Starogardu Tadeusz Błędzki wręcza puchar Królowi Zawodów Sławomirowi Pinkiertowi z Kościerzyny

W klasyfikacji drużynowej obejmującej pozostałych uczestników zawodów, bezkonkurencyjni okazali się funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Drugą lokatę zdobyło Nadleśnictwo Lubichowo, na trzecim miejscy uplasowali się leśnicy z Nadleśnictwa Starogard. Na indywidualne wyróżnienie zasłużyli Sławomir Pinkiert, Łukasz Bert (obydwoje KPP w Kościerzynie) oraz Grzegorz Gradulewski reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii Służby Więziennej okazała się Paulina Puchała (ZK nr 1 w Grudziądzu). Piotr Kopecki z ZK w Kwidzynie osiągnął najwyższy wynik punktowy z funkcjonariuszy reprezentacyjnych jednostki organizacyjne Służby Więziennej.

I Okręgowe Mistrzostwa Służby Więziennej okręgu bydgoskiego w strzelectwie sportowym

Puchary, upominki i dyplomy w imieniu Prezydenta Miasta Janusza Stankowiaka zwycięzcom wręczył wiceprezydent Tadeusz Błędzki, który przed rozpocząłem strzelania życzył wszystkim zawodnikom zdrowej rywalizacji, doskonalenia umiejętności strzeleckich i wspaniałej zabawy.

żródło tekst: Areszt Śledczy w Starogardzie Gdańskim 
zdjęcia: kpt. Agnieszka Wollmann, kpt. Kamila Turzyńska