Zaufanie i bezpieczeństwo

Firma PROBE na starogardzkim rynku działa od 29 lat. Przez ten czas zdążyła sobie wyrobić opinię niezawodnej marki. Cieszy się zaufaniem klientów, którzy mogą być pewni, że przewożone przez przedsiębiorstwo ładunki zawsze bezpiecznie dotrą do celu.

W ramach cyklicznych spotkań z przedsiębiorcami, 14 marca firmę odwiedził prezydent miasta Janusz Stankowiak. Towarzyszył mu zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Przemysław Biesek-Talewski. Starogardzki Klub Biznesu – Związek Pracodawców, który jest organizatorem spotkań, reprezentował jego wiceprezes Mariusz Szwarc oraz dyrektor biura zarządu klubu Edward Sobiecki. Była to kolejna znakomita okazja do rozmowy o gospodarce, kierunkach rozwoju miasta i konkretnych potrzebach właścicieli firm.

Przedsiębiorstwo PROBE powstało w 1988 roku. Na początku działalności świadczyło tylko usługi transportowe na terenie kraju. W 1990 r. był to już transport i zagospodarowanie odpadów poprodukcyjnych. Od roku 1995 firma zajmuje się także transportem i spedycją międzynarodową. – Nasze największe zalety to niezawodność, terminowość i profesjonalizm. Priorytetem jest dla nas odpowiedzialność za powierzone zlecenia oraz zadowolenie klienta. Wiadomo przecież, że zadowolony klient zawsze wraca. Zapewniamy zachowanie warunków i bezpieczeństwa realizowanych usług. Wszystko to udaje się dzięki pracy wysoko wyspecjalizowanej kadry. Na moich pracowników zawsze mogę liczyć. Ci, którzy są ze mną od początku stanowią gwarancję dobrze wykonanej pracy, młoda kadra ma mnóstwo świeżych pomysłów, świetne kwalifikacje, szerokie horyzonty i podobnie jak starsi koledzy też gwarantuje firmie sukces – mówił prezes firmy Jarosław Probe. – Obecnie w naszym przedsiębiorstwie pracuje około 80 osób. Bardzo ich wszystkich cenię i jestem im wdzięczny za wkład w rozwój firmy. Co sobotę przyjeżdżam do pracy na kilka godzin. Poświęcam ten czas na rozmowy z kierowcami. Dzięki temu wiem, jak im się jeździ i czego potrzebują. To bardzo pomaga nam wszystkim – dodał właściciel.

Firma PROBE posiada tabor złożony z 70 samochodów przystosowanych do przewozów międzynarodowych i krajowych. W ciągłej dyspozycji ma także 50 samochodów zaprzyjaźnionych przewoźników korzystających z jej spedycji i rozwożących towary po całej Europie. Przedsiębiorstwo od wielu lat jest członkiem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Wszystkie samochody wyposażone są w system nawigacji GPS oraz komunikatory. Umożliwia to ciągły i bezpośredni monitoring realizacji transportu oraz zapewnienie większego bezpieczeństwa przewożonego ładunku.

– Oprócz transportu całopojazdowego zajmujemy się także magazynowaniem i logistyką małych partii wysyłek. Jako firma spedycyjna oferujemy przewoźnikom stałe ładunki w eksporcie i imporcie – powiedział Jarosław Probe.

Każdy przedsiębiorca zmaga się z mniejszymi lub większymi problemami. Zbigniew i Jarosław Probe zasygnalizowali prezydentowi Starogardu Gdańskiego, że ich firma na obecnym etapie rozwoju potrzebuje większego terenu niż ten, którym obecnie dysponuje. – Nasze samochody po prostu już się tutaj nie mieszczą – stwierdził Zbigniew Probe. – Przeszkadza nam także niezbyt komfortowy wjazd do bazy – dodał. Janusz Stankowiak i Przemysław Biesek-Talewski zadeklarowali pomoc. – Zawsze, na ile jest to oczywiście w naszej mocy, pomagamy przedsiębiorcom. Wy też przecież swoją działalnością wpieracie rozwój miasta i jego mieszkańców – mówił prezydent Janusz Stankowiak.

– Obniżenie podatków od środków transportowych ma korzystny wpływ na kondycję finansową. To pierwsza w historii prowadzenia naszej firmy przychylna decyzja Urzędu Miasta. Zważywszy, że pozyskujemy środki finansowe w ponad 90% z Unii Europejskiej, a pozostają one na naszym terenie. Uważamy, że niższy podatek od środków transportu to naprawdę dobry krok. Taka decyzja może przyciągnąć do Starogardu sporą liczbę osób. Nasze miasto staje się coraz bardziej przyjazne, także dla właścicieli firm – zgodnie podsumowali Jarosław i Zbigniew Probe.

Małgorzata Rogala

Zastępca Naczelnika Wydziału Informacji Społecznej
Redaktor Naczelna „Starogardzkiego Ratusza”
tel.: 58 530 6061
malgorzata.rogala@um.starogard.pl