Pokazali pasję i miłość do tańca

Nie ważne było, ile kto ma lat, ważna była dobra zabawa i miłość do tańca. Prawie 100 tancerzy uczestniczyło w niedzielnym Turnieju Tańca Towarzyskiego pod hasłem „Pierwszy Krok Taneczny”. Konkurs odbył się 23 kwietnia w sali widowiskowej Starogardzkiego Centrum Kultury. Zatańczyły zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym jak i dorośli. Wszyscy zostali nagrodzeni.

Młodsi tancerze zaprezentowali wybrane tańce towarzyskie m.in. walc angielski, sambę, cza czę, polkę i jive’a. Dorośli wychodzili na parkiet w dwóch odsłonach. Zatańczyli tańce standardowe (walca angielskiego, wiedeńskiego, tango i quick step’a) i latynoamerykańskie (sambę, cza cza i jive’a).

Licznie zgromadzeni widzowie, którzy nie szczędzili zawodnikom braw, obejrzeli występy konkursowe z podziałem na grupy wiekowe: dzieci do 6 lat, 7-9 lat, 10-15 lat oraz dorośli w kategorii Hobby. Sędziowie oceniali pary i solistki. Wszystkich uczestników nagrodzono medalami.

W turnieju tańca swoje umiejętności zaprezentowały instytucje:
– Studio Tańca „Beata” – Gdańsk
– Ośrodek Kultury – Czersk
– Gminny Ośrodek Kultury – Skarszewy
– Miejski Ośrodek Kultury – Skórcz
– Gminny Ośrodek Kultury – Kaliska
– Gminny Ośrodek Kultury – Zblewo
– Gminne Przedszkole – Zblewo
– Niepubliczne Przedszkole „Akademia Pluszowego Misia” w Starogardzie Gdańskim
– Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” – Starogard Gd.

Atrakcją Turnieju był pokaz tańca w wykonaniu Wiktorii Szramke i Łukasza Sojki, Julii Cyrzan i Michała Dudka, Sary Szajewskiej i Olafa Muszyńskiego z KTT „Impuls”.

Organizatorem „Pierwszego Kroku Tanecznego” było Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls”. Oprawę muzyczną imprezy przygotował Janusz Lewandowski.